Další násilný útok na AfD – politikovi zapálili auto

Další násilný útok na AfD – politikovi zapálili auto

Antifa a na ni napojené bojůvky coby násilné opory stávajícího režimu útočí na skutečnou (a většinou i jedinou) opozici po celé Evropě. Útoky se samozřejmě stupňují zejména před důležitými volbami, jako jsou i volby parlamentní. Útoky na AfD jsou tak nyní, jen velmi krátce před volbami, už takřka na denním pořádku…

Podezřelí levicoví extremisté zapálili v úterý večer auto mladé rodiny ve čtvrti Marzahn-Hellersdorf v Berlíně. Vzhledem k tomu, že obětí útoku je Vadim Derksen, kandidát AfD do berlínských státních voleb, existuje podezření na politický motiv.

Derksen řekl, že sousedé zazvonili na zvonek kolem 1:30, protože mu hořelo auto. Sousedé už mezitím informovali policii, která na místo dorazila poměrně rychle.

Hasiči pak auto uhasili, ale  bylo už totálně zničeno. Požár poškodil také sousedovo auto a zahradní plot na sousedním pozemku ve čtvrti Mahlsdorf. Vzhledem k tomu, že ani jeho pojištění nepokrývá škodu a poškozený vůz musí zaplatit i soused, otec několika dětí nyní na Facebooku žádá o finanční pomoc.

Předpokládá, že celková škoda bude více než 10 000 eur. „Samotná likvidace vozu stojí 1000 eur, protože je nyní považován za nebezpečný odpad. K tomu musí být přidána tržní hodnota vozu, poškození sousedova auta a zahradní plot,“ napsal.

Pokud získá více než 10 000 eur, dá přebytečné peníze charitativní organizaci, řekl Derksen.

Berlínská policie potvrdila žhářský útok v Mahlsdorfu. Vzhledem k tomu, že nebylo možné vyloučit politický motiv, převzala vyšetřování státní policie.

Člen volebního obvodu CDU Mario Czaja, který nyní kandiduje do Spolkového sněmu, útok na Derksena odsoudil.

„Jsem tímto útokem ohromen a mé myšlenky jsou s rodinou. I přes všechny neshody nesmí nikdy dojít k násilí na lidech nebo k ničení majetku,“ napsal Czaja na Facebooku. Vyjádřil naději, že pachatelé budou brzy dopadeni. Derksenovi také osobně zavolal a vyjádřil solidaritu s tím, že útoky by v demokracii nikdy neměly být tolerovány.

K tomuto jen dodávám, že jsou to právě vládní systémoví politici, kdo tyto štvanice proti AfD podněcují, jsou tak za tyto útoky plně zodpovědní. Výroky politika CDU tak v tomto kontextu vyznívají poněkud pokrytecky.

V Berlíně se opakovaně objevily žhářské útoky na auta politiků AfD. V minulosti byla zapálena auta europoslance AfD Nicolause Festa, berlínských politiků Ronalda Gläsera a Franka-Christiana Hansela a federální poslankyně AfD Beatrix von Storchové.

V Německu byli napadeni i politici AfD, včetně Franka Magnitze, který byl brutálně zbit v Brémách. Muslim loni pobodal i tureckého stoupence AfD…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.