Na nadjezdu v Helsinkách zavlála vlajka ISIS

Na nadjezdu v Helsinkách zavlála vlajka ISIS

V neděli byla nalezena vlajka teroristické skupiny Islámský stát (ISIS) visící z dálničního nadjezdu v helsinské čtvrti Myllypuro (viz titulek). V tuto chvíli není oficiálně znám žádný podezřelý.

Vlajka, která vlála z nadjezdu na Kehä I mezi Viikki a Kivikkem, tam vlála včera ráno několik hodin. Policie obdržela během dopoledne několik hlášení a kolem 11:30 šla vlajku odstranit. Není známo, kdo byl zodpovědný za vyvěšení vlajky nebo odkud vlajka pochází.

Vlajka Islámského státu sice není ve Finsku zákonem výslovně zakázána, ale může se dostat do konfliktu se zákony, jejichž cílem je omezit násilný extremismus. Podle protiteroristických zákonů, které v současné době připravuje vláda, by bylo nezákonné podněcovat nebo propagovat teroristické činy, což by mohlo zahrnovat činnosti, jako je tato.

Je pravděpodobné, že datum, kdy byla vlajka vyvěšena, bylo pachatelem záměrně zvoleno, protože v sobotu si ve Spojených státech připomněli 20. výročí útoků na WTC…

K uvedenému jen dodávám, že Finsko je sice islamizováno o něco méně, než sousední Švédsko, nicméně co do počtu obyvatel je poloviční, takže se současnou sluníčkovou feministickou vládou se může celkem brzy dostat do podobné situace. To zřejmě pochopil i ten, kdo vlajku vyvěsil…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Na nadjezdu v Helsinkách zavlála vlajka ISIS

  1. Aj v Nórsku vyhrali „voľby“ /pochybujem,že slobodné a demokratické/ socani. Takže aj táto krajina sa môže „tešiť“ napríklad na zákaz ťažby ropy, neobmedzený masový príval migrantov, pribúdanie mešít či podobné zaobchádzanie s votrelcami, ako vo Švédsku… A k Fínsku dodám len to,že vo futbalovej či atletickej „repre“ sa to černochmi a moslimami /často bez znalosti jazyka, pravdaže/ len tak hemží – spomeňme si na Glena Kamaru – a o pár rokov bude zrejme veľa „novofínov“ aj v hokeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.