Berlín: Iráčan napadl zaměstnance hotelu železnou tyčí, přičemž vzýval Alláha

Berlín: Iráčan napadl zaměstnance hotelu železnou tyčí, přičemž vzýval Alláha

Berlín zažívá v poslední dny jedno obohacení za druhým. Záhy po útoku Afghánce na zahradnici došlo v tomtéž městě k dalšímu útoku muslimského obohacovače. Oběť tentokrát skončila s lehčím zraněním. A jako tradičně i tentokrát se vše nejprve snažili uhrát na duševní poruchu…

Minulý víkend se v Berlíně zřejmě odehrál další islámský útok. Iráčan v sobotu vpadl do hotelu v Charlottenburgu a zranil zaměstnance.

Pachatel vešel do hotelu kolem poledne a udeřil zaměstnance pěstmi, uvedly ve středu bezpečnostní zdroje. Napadený zaměstnanec utekl na recepci. Iráčan údajně rozbil skleněné dveře recepce železnou tyčí, kterou našel na zemi. Křičel „Zabiju všechny lidi“ na policisty, kteří byli povoláni. Pak zvedl ukazováček a zakřičel „Alláh“. Tohle je takzvané tauhidové gesto. Se zvednutým ukazováčkem muslimové zdůrazňují jedinečnost Alláha.

Policie pachatele zatkla v úterý. Okresní soud v Tiergartenu vydal ve středu na žádost státního zastupitelství zatykač na 31letého muže. Důvodem je ublížení na zdraví, poškození majetku a narušení veřejného pořádku vyhrožováním. Podle bezpečnostních zdrojů se vyšetřuje islamistický motiv.

Možná byla i kombinace s duševní poruchou, ale vyšetření Iráčana neodhalily žádné známky nemoci. Případ vyšetřuje oddělení terorismu nejvyššího státního zastupitelství. Muž byl údajně v minulosti obviněn z agresivního chování. V útulku pro azylanty údajně vyhrožoval obyvatelům nožem. Muž měl už dávno opustit zemi, neboť jeho žádost o azyl byla v roce 2018 zamítnuta.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Berlín: Iráčan napadl zaměstnance hotelu železnou tyčí, přičemž vzýval Alláha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.