Terorista, který v Paříži zavraždil 130 lidí, si stěžuje na to, že ve vězení je s ním zacházeno jako se psem

Terorista, který v Paříži zavraždil 130 lidí, si stěžuje na to, že ve vězení je s ním zacházeno jako se psem

Dnes druhým dnem pokračuje soud v kauze největšího teroristického útoku v poválečné historii Francie z 13.11.2015. Přeživší džihádista svého činu samozřejmě nelituje, pozůstalí po obětech jsou tak nuceni se dívat na jeho arogantní výlevy a poslouchat posměšné pokřiky a občasné citáty z Koránu.

Odporné pokřiky vůči obětem a jejich rodinám. Tak vypadala výpověď hlavního obžalovaného v tomto mimořádném procesu. Zatímco právník jednoho ze spoluobžalovaných hovořil, Salah Abdeslam podle zprávy deníku Le Figaro napadl předsedu soudu. „Věnujte pozornost lidem. Poslouchejte, pane předsedo. Jsme muži, máme svá práva. Neměli byste se k nám chovat jako ke psům.“

„Ve vězení se mnou bylo zacházeno jako se psem více než šest let, šest let jsem neřekl ani slovo, protože vím, že po smrti budu v ráji vzkříšen a vy se budete zodpovídat.“ Předseda soudu Jean-Louis Périès ho přerušil a krátce mu připomněl, že „nejsme u náboženského soudu, ale u demokratického soudu“.

Salah Abdeslam již dříve nečekaně odpověděl na obvyklé úvodní otázky procesu (identita, adresa, profese a jméno rodičů). „Jména mého otce a matky tu nemají co dělat,“ řekl. Na otázku ohledně své profese odpověděl, že od ní rezignoval, protože předpokládal, že je „bojovníkem za Islámský stát“.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Terorista, který v Paříži zavraždil 130 lidí, si stěžuje na to, že ve vězení je s ním zacházeno jako se psem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.