Ve Švédsku hořel další kostel, policejní vyšetřovatel lhal, že to bylo dílo blesku

Ve Švédsku hořel další kostel, policejní vyšetřovatel lhal, že to bylo dílo blesku

Ve Švédsku, podobně, jako v dalších multikulturně obohacovaných zemích, hoří kostely poměrně často. Všem podporovatelům multikulturní společnosti se ovšem nehodí fakt, že v případě vyšetřování se prakticky vždy zjistí, že útok na kostel má na svědomí obyvatelstvo některého nedalekého ghetta. Nyní raději aktivistický vyšetřovatel zfalšoval zprávu o požáru v kostele tak, aby vyvolal dojem, že za vše může příroda, a tedy že se nejedná o trestný čin ani přestupek…

Policie lhala o úderu blesku, který měl způsobit požár v kostele v Ansgariikyrkanu v Jönköpingu. Úřad je nyní nucen od prohlášení upustit poté, co do médií unikly podrobnosti o videu, které údajně ukazuje úder blesku.
„Nic nebudu komentovat,“ řekl policejní vyšetřovatel Rickard Finndahl.

Minulý týden bylo uzavřeno vyšetřování požáru, který zcela zničil Ansgariikyrkan v Jönköpingu jedné noci na začátku měsíce. Požár vznikl úderem blesku, řekl policejní vyšetřovatel Rickard Finndahl. Dokonce tvrdil, že má „bezpečnostní video“, které ukazuje úder blesku.

„Je to dobrá show. Je to silné světlo ve zlomku sekundy. Přichází z nebe a dolů tam, kde je kostel. To je to, co vidíme,“ popsal Finndahl údajný film.

Hlavní vyšetřovatel však odmítl vydat film novinářům ze Samnyttu. Tvrdil, že  předběžné vyšetřování bylo uzavřeno a nebyl spáchán žádný trestný čin. Skutečnost, že nemůže ukázat film, zdůvodňoval tím, že musí být utajován.

„Není to něco, o čem bych s vámi měl mluvit. Nechci to ukázat někomu jinému nebo celému Švédsku. Jsou pro to důvody,“ řekl Finndahl.

Ale skutečnost, že požár v kostele byl způsoben úderem blesku, byla zpochybněna. V Jönköpingu se v noci nevyskytly žádné bouřky a meteorologové nezaznamenali žádný blesk nad městem. Naopak, bylo zcela jasné počasí.

Nyní Sveriges Radio také hlásí, že reportéři mluvili s osobou, která viděla záhadný film, o kterém mluví policie. Ta osoba řekla, že na filmu není vidět žádný blesk. Proto byla policie nyní nucena upustit od tvrzení, že požár v kostele v Ansgarii byl způsoben úderem blesku.

Rickard Finndahl, vyšetřovatel, který závěry vyšetřování zfalšoval tak, aby nebyl požár kostela vyšetřován jako trestný čin, omítá dál případ komentovat…

Není jasné, zda policie obnoví předběžné vyšetřování, ale kromě policie provádí vyšetřování také záchranné složky, aby se pokusily zjistit, proč kostel vyhořel.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Švédsku hořel další kostel, policejní vyšetřovatel lhal, že to bylo dílo blesku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.