Švédská obec omezila finance na péči o vlastní seniory, aby měla dostatek peněz pro „nezletilce bez doprovodu“

Švédská obec omezila finance na péči o vlastní seniory, aby měla dostatek peněz pro „nezletilce bez doprovodu“

Nejen ve Švédsku je docela běžné, že si obce berou zcela dobrovolně určitý počet tzv. „nezletilců bez doprovodu“,  což se týká především těch obcí, kde vládnou Zelení a socani. Ti tzv. „nezletilci bez doprovodu“ jsou samozřejmě v drtivé většině případů cizinci ze zemí Středního a Blízkého východu a Afriky, kteří dorazili do Evropy bez dokladů a tvrdí, že jsou nezletilí.

Obce zřejmě dostávají na tyto často i třicetileté „sirotky“ poměrně slušné dotace, neboť je už tradičně upřednostňují před vlastními občany. Zhruba před rokem jsem přinesla článek, kde jsem upozornila na to, že v jiné švédské obci omezili dotace na stravu dětem v místní školce. Zatímco malé švédské děti se tak musely za celý den ve školce spokojit pouze s levnými sendviči, tak „nezletilcům bez doprovodu“ stavěla obec pěkné vilky.

Bohuslänska Sotenäs je jednou z mnoha obcí, které se potýkají s napjatou ekonomickou situací, částečně kvůli vysokým nákladům na “ nezletilce bez doprovodu“ a sociální péči. Stejně jako ostatní obce jsou to právě senioři, kdo schytá finanční ránu. Již tak v poslední době šizená služba domácí péče má být nyní dále redukována.

Obecný význam zaměstnanců, kteří pracují v nedostatečně obsazené službě domácí péče v obci kontrolované Aliancí, je, že není dostatek času na to, aby mohli být obslouženi všichni potřební. Zaměstnanci pracují podle rozvrhu, kdy je každá část načasována a rozepsána na jednotlivou minutu, ale ani tak často nezvládají obsloužit všechny seniory a invalidy v obci.

Dále již článek velmi zdlouhavě popisuje situaci v obci, kde nyní velmi citelně snížili počet pracovníků v sociálních službách, takže na noc je například pro všechny potřebné v obci k dispozici jediná ošetřovatelka, která ovšem nestíhá. Stěžuje si, že není v jejích silách obejít všechny, kdo její pomoc potřebují, přičemž mnozí senioři si chtějí i popovídat, ale na to není vůbec čas. Ošetřovatelka se tak postará jen o to nejnutnější a ihned běží k dalšímu seniorovi či invalidovi.

Zatímco situace v sociálních službách došla v obci až tak daleko, že není možné se o potřebné Švédy postarat kvalitně, obec naopak nešetří na „nezletilcích bez doprovodu.“ Na důchodcích tak obec ušetřila 4 miliony SEK, které půjdou kam jinam, než na „sirotky bez doprovodu“.

Před časem starosta Sotenäs hrdě oznámil, že si nedávno najal nové integrační pracovníky.

Jedná se o zcela nový typ služby, jehož hlavním úkolem je být po ruce, koučovat sirotkům bez doprovodu, kteří žijí v obci. Na webových stránkách obce Sotenäs popisují, kolik lidí v této skupině má těžké období a jak potřebují silnou  osobu kolem sebe, která by jim dodala pocit bezpečí, aby se jejich život dobře rozvíjel. Jeden z nově najatých integračních pracovníků byl dotazován a řekl, že je velmi motivován k tomu, aby vytvořil smysluplné volnočasové aktivity pro mladé lidi a pomohl jim.

V souvislosti se zákonem o narovnání obec také získala speciální služby pro ubytování nově příchozích nezletilců bez doprovodu na základě dohody s veřejnou bytovou společností Sotenäsbostäder pod heslem „spolupráce a integrace„.

Sociálnědemokratická opozice v Sotenäsu se rovněž zavázala k pomoci sirotkům bez doprovodu. Před časem se objevily protesty, že se někteří z této skupiny budou muset odstěhovat z obce, když dosáhli magického limitu 18 let, což je samozřejmě ve skutečnosti věk, který je vypočtený na základě předem hlášeného věku nově příchozími „sirotky bez doprovodu a bez jakýchkoli dokladů“. Tedy těm údajně 18letým už může být třeba přes 30.

Sociální demokraté se tak samozřejmě zavázali, že po dovršení osmnácti let nebudou mladíky vyhazovat na ulici a postarají se o ně.

Peníze, které pochází převážně z daní švédských poplatníků se tak stále častěji berou švédským potřebným občanům (dětem, invalidům a důchodcům) a dávají se na džihádisty, kteří jen čekají, až jich bude dostatek na to, aby si mohli tuto severskou zemi převzít.

Lze tedy bez nadsázky zkonstatovat, že si Švédové platí přednostně svoje vlastní vrahy, či vrahy svých dětí a vnoučat, než by investovali peníze do těch, kdo zemi budovali.

Pozn.: na titulním ilustračním obrázku jsou skuteční „nezletilci bez doprovodu“ z obce Sotenäs..

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Švédská obec omezila finance na péči o vlastní seniory, aby měla dostatek peněz pro „nezletilce bez doprovodu“

  1. Švédové si tak zvolili, i voliči zde trpí extrémní empatií k „nebohým uprchlíkům“ a zároveň přesvědčením, že když jsou bohatí, tak musí rozdávat peníze, místo šetření na stáří a investic, což se negativně může v budoucnu projevit zchudnutím celé společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.