Proč nechalo NATO na svých základnách v Afghánistánu funkční zbraně a vojenskou techniku? (videa)

Proč nechalo NATO na svých základnách v Afghánistánu funkční zbraně a vojenskou techniku? (videa)

Titulek je položen jako otázka, tedy považujte jej za otázku. Nicméně vše níže jsou čistě moje vlastní spekulace, s nimiž můžete – ale nemusíte – souhlasit. Pokud vysledujete historii válek USA (a jejich lokajů), pak je patrné, že k drtivé většině došlo pod vylhanou záminkou, ovšem základní cíle byly obdobné.

Upevnit moc v dané zemi, vyždímat z ní co se dá – zejména pak nerostné bohatství – přihrát zakázky pro americký zbrojní průmysl a ještě k tomu tyto zbraně či vojenskou techniku vnutit vlastním lokajům (jako například naší vládě) a v neposlední řadě získat zakázky pro vlastní firmy při obnově zplundrované země.

Jenže pokud se podrobněji podíváte na to, kam v posledních třiceti letech údajně dovážely USA, ale i evropské země, „demokracii,“ pak nelze nevidět, jaké jsou důsledky těchto „dovozů“. Ve zkratce si tak zopakujme jen ty nejzásadnější, z nichž některé jsem „naťukla“ už v tomto článku.

Na samém začátku 90. let se válčilo  přímo v Evropě, konkrétně v tehdejší Jugoslávii. Je bezesporu jasné, že mezi hlavní dva cíle této intervence NATO patřilo založení největší US základny v Evropě – Bondsteel – a založení islámského státu Kosova, ale i jisté osamostatnění Bosny. Jak Bosna, tak Kosovo slouží mimo jiné k výcviku džihádistů přímo v Evropě. Ví se o tom už dlouhé roky, ovšem nic se proti tomu nekoná.

Kosovští Albánci jsou všude v Evropě pověstní coby drogoví dealeři a prodejci zbraní. Celý Balkán si tak „šeptá“ o tom, o čem se nahlas nehovoří. Na kosovskou základnu létala vojenská letadla z Afghánistánu, kde se za dobu působení vojsk NATO několikanásobně zvedla produkce opiového máku, z něhož se vyrábí heroin. Zbytek si dejte do souvislostí sami.

Válka v Jugoslávii tak přispěla svým dílem k budoucí islamizaci Evropy. Je pak jen otázkou času, než se spojí Kosovo s Albánií a Severní Makedonií (případně i Bosnou) a vytvoří jeden islámský superstát. A hrozivý je i fakt, že Albánie má být již velmi brzy novým členem EU.

Rozvracení zemí jako Irák, Sýrie a Afghánistán pak mají mimo výše uvedených skutečností za cíl zaplavení Evropy muslimy. Z rozvrácených zemí se muslimové vydávají po celé roky do Evropy. Teprve nedávno byla seznána minimálně část Sýrie bezpečnou, Syřané tak již nemají ve většině evropských  zemí azyl jistý, jako tomu bylo v posledních asi 8 letech.

Bild
Talibanci pózují u plně funkčních zbraní, které na místě zanechalo NATO

Proto přišli na řadu Afghánci. Evropa je sice zaplavována díky rozvrácené Libyi z jihu, tedy z Afriky, ale to nestačí. A Afghánci byli stále častěji z evropských zemí deportováni, neboť patří k tomu nejhoršímu, co do Evropy přichází. Patří k nejčastějším pachatelům násilné kriminality, zejména znásilnění a vražd ze cti. Většina zemí se snažila deportacím bránit, ale občané těchto zemí už Afghánce po všech zkušenostech odmítali.

Jak tedy jinak evropským zemím vnutit Afghánce, než z nich plošně vytvořit oběti? Jak jinak zabránit deportacím i těch nejhorších násilníků a vrahů?

Pokojné předání země Talibánu tak nepovažuji za nijak náhodné. Byly jim předány plně funkční zbraně i vojenská technika. A na to, abych si uvědomila, že nikdy zřejmě ani nešlo o boj proti Talibánu, mi stačí si položit – jen coby řečnické –  tyto otázky a mám jasno:

  1. Proč část zbraní a techniky NATO neodvezlo, když se už nějakou dobu vědělo, že je okupace země u konce?
  2. Proč tedy zbraně a techniku – pokud nebyl čas je odvézt –  neznehodnotili, aby se nemohlo nic dostat do rukou Talibánu?
  3. Proč je neznehodnotila alespoň afghánská armáda, kterou vojáci NATO cvičili, když už nebyla natolik vycvičená, aby proti Talibánu bojovala a bránila třeba alespoň Kábul?
  4. Proč vše tak jednoduše a bez boje předali Talibánu?

Tomu, že byly Talibánu ponechány zbraně se vůbec nedivím. Talibán ve skutečnosti nikdy nebyl oním nepřítelem, vždyť za dobu, co působí NATO v Afghánistánu se jen rozrůstal. Zřejmě šlo především o vítanou záminku k intervenci, jejíž konec byl nejspíš již předem dán. Ostatně, nezapomeňte, kdo stvořil a vyzbrojil ISIS či třeba Al Nusru. A nezapomeňte, kdo podporoval za sovětské intervence v Afghánistánu mudžahedíny, z nichž posléze povstal Talibán…

USA by nakonec zlikvidovaly vlastní „dítě“…

Ať je to jak chce, tak ani trochu nemám pocit, že by USA válku prohrály. Prohrálo ji asi 20% obyvatel Afghánistánu, kteří nepodporují Talibán (ten má ovšem podporu 80% obyvatel) a především ji prohrála Evropa, kam nyní směřují ani ne tak odpůrci Talibánu, jako sami Talibánci. Nezapomeňte, že Talibán slíbil, že šaría bude zavedena všude ve světě. A Talibánců je již v Evropě spousta.

Chcete pomáhat Afgháncům, kteří kolaborovali s NATO? Pak nejlepší cestou, jak jim pomoci a zároveň neohrozit Evropu, je jejich přesídlení do jiné muslimské země. Mají jich na výběr asi 55. Pokud tedy kolaboraci jen nehráli. Předpokládám, že většina kolaborovala pro peníze nebo to hráli na dvě strany. Ostatně, všichni máme jistě na paměti útok na jedné ze základen, kdy útočil údajně prověřený afghánský voják.

Pro ty z vás, kdo se tak srdnatě bijete za to, aby se v naší zemi usídlila větší afghánská komunita, pak přinesu co nejdřív velmi obsáhlý článek. V něm budou uvedeny vybrané případy multikulturního obohacení Evropy, které mají za poslední zhruba dva roky na svědomí právě Afghánci. A zdaleka tam nebude všechno, na to by jeden článek nestačil, bylo by to na knihu. Ať sami víte, do čeho hodláte jít…

Video výše a níže: Talibánci přebírají zela nepoškozené vrtulníky po vojácích NATO

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Proč nechalo NATO na svých základnách v Afghánistánu funkční zbraně a vojenskou techniku? (videa)

  1. Babiš, Kulhánek, Hamáček nie sú sami. Aj „slovenská“ vláda /hlavne minister zahraničných vecí Korčok a jeho štátny tajomník Klus – obaja sú židovského pôvodu, píšem to preto,že nedávno sa tu písalo o židovských vítačoch/ chce doviesť afganských „pomocníkov“ /údajne len desať – pochopiteľne,že tomu nemožno veriť/ a dať im azyl. Mimochodom, viete,že „národno-konzervatívne“ vlády Poľska a Maďarska podporujú vstup Turecka a kompletného Balkánu vrátane Kosova do EÚ? Zrejme aj ich spojenec Salvini.

  2. Jo, média teď hrají na city, jak chudáci vládní bojovníci prohráli, utekli či se vzdali, a nebo i Taliby vítali. I ty vrtulníky jim budou k ničemu, jen jak dojdou náhradní díly, i když možná dostanou nové (?), třeba za odměnu, když se třeba postaví Číně, nebo tak nějak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout