Kdo organizuje invazi z Tuniska a kolik stojí Tunisany cesta do Evropy?

Kdo organizuje invazi z Tuniska a kolik stojí Tunisany cesta do Evropy?

Jak jistě víte, tak Tunisko rozhodně nepatří k nebezpečným zemím, takže občané této země by měli být navraceni zpět, nicméně díky bezzubosti systému se mohou Tunisané, podobně jako Maročané, Egypťané či Alžířané v klidu usadit v některé evropské zemi a tam žít třeba coby dealeři drog jakkoli dlouho se jim zachce. Pokud jsou už náhodou odsouzeni, pak se přesunou jinam. Deportace fungují jen minimálně.

Samozřejmě to vše se dobře ví i v samotném Tunisku, odkud se poslední dobou plaví do Evropy rekordní počty džihádistů, přičemž – jak se nedávno zjistilo – mnohdy jde skutečně o teroristy a kriminálníky, kteří prchají před spravedlností a za džihádem.

Nyní se podařilo zjistit, kdo Tunisany v jejich zemi verbuje  a s kým tato osoba spolupracuje. Jednou z organizátorek je Tunisanka (viz titulek), která spolupracuje s jednou z neziskovek, podle všeho by mělo jít o loď Open Arms, patřící nechvalně známým Lékařům bez hranic. Loď pak pluje pod norskou vlajkou, nicméně posádka je pro změnu francouzská. Lodi velí velmi dobře situovaný pašerák (viz titulek).

„Čtyři z nich řídili loď s GPS, nemohl jsem rozpoznat, kdo jsou ti další tři. Opustili jsme Tunisko se dvěma malými čluny a pak jsme se přemístili do větší lodi. Zaplatili jsme šest tisíc dinárů za cestu, která začala na pobřeží Sousse, bez vody, jídla a záchranných vest.“

Příběh jednoho ze tří Tunisanů, kteří přistáli 7. července na Lampeduse spolu se skupinou celkem 49 ilegálů, otevírá zajímavé investigativní myšlenky v boji proti obchodování s lidmi z Afriky. Francesco Provenzano  získal i  svědectví dalšího Tunisana, z jehož výpovědi přišlo úplné potvrzení původních prohlášení.

Tunisan, který byl vyšetřován pro související trestný čin, byl vyslýchán s pomocí obhájce, advokátky Marcelly Bonsangueové.

Na základě zprávy tří svědků bylo v posledních týdnech zatčení potvrzeno a byla nařízena vazba ve vězení pro dvaačtyřicetiletou Tunisanku Faouzi Ben Manssourovou, kterou na fotografii poznali tři spolupachatelé.

Podezřelá, obhajovaná právníkem Gianfrancem Pilatem, se u příležitosti výslechu obhajovala tím, že skončila v centru jakéhosi spiknutí, protože by nedovolila, aby loď pokračovala k sicilskému pobřeží, místo toho byla zastavena před Lampedusou pobřežní stráží a nasměrována k molu Favaloro.

Tři svědci uvedli, že skupina obchodníků s lidmi rekrutuje ilegály na pobřeží Tuniska za 6 000 dinárů, což odpovídá asi 1 800 EUR, a nakládá je na malé lodě za nepřiměřených bezpečnostních podmínek, takže jsou bez jídla a vody.

Nalodění se podle jejich příběhu odehrává z různých pláží Tuniska na paluby malých lodí. Ilegálové jsou pak překládáni do větších lodí neziskovek. Tři svědci si prohlédli fotoalbum všech cestujících společníků, přičemž ukázali na Manssourovou jako na ženu, která řídila loď pomocí GPS.

Svědek dodal, že loď řídili i další tři lidé. Vysvětlil jim však, že neví, jak je identifikovat.

K uvedenému jen dodávám, že je velmi zajímavé, že je souzena jen jedna z hlavních tuniských pašeraček (a je zde i patrná snaha zadržet její komplice), avšak pašeráci z neziskovek, s nimiž tuniští pašeráci (podobně, jako ti libyjští) očividně spolupracují, jsou v tomto případě zcela nepochopitelně z obliga…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout