I některé požáry v Řecku jsou součástí džihádu

I některé požáry v Řecku jsou součástí džihádu

Už v loňském roce vyzval ISIS džihádisty žijící v západních zemích k ohnivému džihádu. Vyzývali k zakládání požárů v zemích, kde právě působí, přičemž záhy po této výzvě skutečně došlo k masivním požárům v islamizované Francii.

Ovšem ve stejnou dobu vzplály požáry i v Austrálii nebo USA, takže se zdá, že výzva padla  na úrodnou půdu. Navíc, většina žhářů nebyla při činu přistižena a nikdy se nezjistilo, kdo je založil. Džihádisté tak ze všeho vyvázli bez poskvrnky a je logické, že si záhy uvědomili, že tento džihád, který má za cíl decimovat danou zemi především ekonomicky, je velmi účinný.

Thousands flee fires near Athens as Greece endures its 'worst heatwave in 30 years' | Euronews
Athény

Řecko je nyní obsazeno statisíci muslimů, většina jich ani v zemi zůstat nechce, míří dál do Evropy.  Vedra, která v posledních týdnech na jihu Evropy panovala, pak tomuto druhu džihádu úspěšně dopomohla. A opět se zdá, že byli džihádisté vesměs úspěšní, neboť dosud se podařilo chytit jen dva Afghánce.

Řecké zpravodajské servery uvádějí, že nejméně dva afghánští vetřelci (z toho jedna žena) byli chyceni policií v aténské čtvrti Pedion tou Areos a usvědčeni ze žhářství. Stalo se tak pouze díky indiciím od občanů.

Bild
dopadená žhářka, údajně Afghánka

U ženy s afghánským pasem byl objeven benzín, zápalky, zapalovače a zkapalněný plyn. Není jasné, zda žhářka není ve skutečnosti Turkyně s falešným afghánským pasem. V každém případě je “ohnivá dáma” již policii známa a říká se, že trpí obvyklými “duševními problémy”. Už nyní se tak zdá, že tato džihádistka podobně, jako mnoho jiných, skončí jen na psychiatrii.

K ženě ještě na závěr podotýkám, že půjde nejspíš skutečně o Turkyni a ne o Afghánku. Žena totiž nemá ani šátek na hlavě, což je v Turecku běžné, ovšem v Afghánistánu jsou ženy jejího věku zvyklé chodit celý život v hidžábu nebo burce, takže bez šátku si připadají jako “nahé.” Oproti tomu Turkyně je ze své země na nezahalené ženy zvyklá a i kdyby se jednalo o příznivkyni džihádu, neměla by jistě problém šátek odložit, aby v nemuslimské zemi lépe zapadla. Je to ovšem jen spekulace, založená i na podezření řeckých policistů.

Řecká policie navíc zatkla i podezřele vypadajícího 38letého Afghánce v lese Lofos Finopoulou v Attici. Jak se ukázalo, Afghánec měl v batohu dva improvizované papírové knoty a malý kus hliníkové fólie s viditelnými popáleninami. Kromě toho byly vedle kořene stromu nalezeny papírové ručníky. Indicie tak naznačují, že se Afghánec dopustil přinejmenším pokusu o žhářství.

Samozřejmě nemusí být úplně všechny požáry dílem džihádistů. Ale podle zkušeností z minulých let i na základě dlouhodobých výzev ISIS i jiných islámských organizací je pravděpodobné, že většina těchto požárů je skutečně dílem těch, kdo údajně Evropu obohacují…

Greece fires live map: 56 active fires as tourists evacuated - Where are the Greek fires? | World | News | Express.co.uk
ke včerejšímu dni zaznamenali v Řecku celkem 56 požárů

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “I některé požáry v Řecku jsou součástí džihádu

  1. Mlsla jsou schopná všeho, když je to pro Al aha, jsou tak naprogramovaní, a pak stačí jen příkaz. Můžeme čekat ještě spoustu různých překvapení, kreativitě se v tomto meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.