Francie: Zrekonstruovaný sklad a kanceláře v průmyslové zóně obsadilo 250 cikánů, prostory totálně zdevastovali

Francie: Zrekonstruovaný sklad a kanceláře v průmyslové zóně obsadilo 250 cikánů, prostory totálně zdevastovali

Po roce 1990 začala nemalá část cikánské komunity opět kočovat „za lepším.“ To se týká především (ale nejen) Rumunska a Bulharska, odkud se tato protěžovaná menšina postupně rozšířila do celé Evropy, většinou tam, kde jsou lepší dávky či různé výhody. Itálie, Francie, Velká Británie, Německo a další evropské země tak v posledních letech na vlastní kůži poznávají nejen muslimskou komunitu, ale i tuto obohacující „kulturu“ původem z oblasti dnešního Pákistánu a Indie.

Francii obohacují zejména Rumuni, jejichž počty se v zemi po vstupu Rumunska do EU výrazně zvýšily. Mnozí z těch mladších jsou již Francouzi, neboť se v zemi narodili. Je známý fakt, že nejen ve Francii, ale třeba i v Itálii si staví nelegální kempy, kde setrvávají do doby, než se je někdo odhodlá vyhodit (což mnohdy trvá i roky). A neostýchají se okupovat nejen staré neobývané budovy nebo okraje měst a parků, ale dokonce i komerční prostory. Jako třeba nově zrekonstruované, ovšem zatím nevyužívané skladiště a kanceláře v industriální zóně francouzského Evry-Courcouronnes.

Do této průmyslové zóny v Evry-Courcouronnes se vlámalo téměř 250 Romů, kteří využili pro výstavbu slumu nově rekonstruovaných prostor. Po krádežích a zničení části areálu byli 25. srpna vyhoštěni.

Pes jménem Molosse s ostrými zuby na nás štěká. Drží ho na vodítku ochranka, která je nyní v areálu přítomná 24 hodin denně. „Snaží se vracet každý den, takže zde musíme hlídat,“ řekl Eric Pineau, šéf společnosti SPMS, která se nachází v průmyslové zóně Guenault v Evry-Courcouronnes. „Oni“ je 250 členů cikánské komunity, kteří nelegálně squatovali v prostorách jeho společnosti po dobu osmi měsíců. Před vystěhováním ve středu 25. srpna squatteři prostory společnosti zcela vyplenili. Nyní se snaží „obnovit podnikání“. „Když jsem vešel do areálu v den, kdy odešli, zděsil jsem se,“ říká Eric Pineau. „Je to hrůza, je nepředstavitelná. “

Včera nám ukázal rozsah škod. „Nasaďte si masku, smrad je velmi silný,“ varoval. Rada se nám hodila: na nádvoří se kupí hromady odpadků a různého nepořádku. Uprostřed leží zdechliny a píchlé pneumatiky. Na zemi se hromadí kočárky, oblečení, pružiny a krabice od jídla.

Éric Pineau otevírá dveře hangáru a odhaluje „slum“. Provizorní ubytovna byla postavena ve spěchu pro každou rodinu. „Sklad je zamořený krysami,“ naříká muž z ochranky. Prohlídka pokračuje nahoře. Zasedací místnost byla přeměněna na otevřenou kuchyň s ohništěm….

Rekonstrukce prostor byla zbytečná, neboť celý areál bude nutné uklidit, deratizovat, dezinfikovat a provést novou rekonstrukci. A samozřejmě bude nutné prostory denně hlídat, neboť sebranka, která prostory 8 měsíců devastovala, je neodbytná a snaží se tam vrátit…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Zrekonstruovaný sklad a kanceláře v průmyslové zóně obsadilo 250 cikánů, prostory totálně zdevastovali

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.