Britský podnikatel musel bývalému zaměstnanci zaplatit pokutu 3 tisíce liber za urážku Alláha

Britský podnikatel musel bývalému zaměstnanci zaplatit pokutu 3 tisíce liber za urážku Alláha

V mnoha evropských zemích se v posledních letech plíživě prosazuje šaría, i když zatím zdaleka ne tak, jako je v tomu v muslimských zemích. Nicméně podmínek za urážku muslimů či islámu a různých pokut je po celé Evropě zaznamenáváno stále víc. A nemusíme chodit ani do zahraničí, díky zákonu o předsudečné nenávisti, zavedeném touto vládou, máme i u nás mnoho odsouzených za urážku islámu či muslimů.

Pak není divu, že také ve Velké Británii, která je i díky své koloniální minulosti značně islamizována, dochází k podobným rozsudkům. V tomto případě skončil autor výroku pouze s pokutou, ale kdo ví, jak tomu bude za pár let, až se země zase o poznání víc islamizuje.

Muslimský prodejce aut vyhrál soud ve věci obvinění z náboženského obtěžování poté, co mu jeho šéf řekl, že věří, že „Alláh je ďábel“.

Temitayo Ajala řekl, že svému šéfovi řekl, aby se omluvil, ale šéf během omluvy vydal „hlasitý prd“ a „chichotal se“, slyšel soud. Lyndon Parker se snažil ospravedlnit svůj komentář tím, že řekl, že byl učiněn, když se snažil bránit své vlastní náboženské přesvědčení, že Alláh není Bůh.

Muslim Ajala, který je černoch, si také stěžoval, že dostal horší firemní auto než dva noví bílí zaměstnanci v obchodě Doves Vauxhall v Southamptonu v Hampshiru. Řekl, že mu bylo řečeno, že bude muset řídit růžovou Vivu, což odmítl.

Ajala byl uprostřed prodeje, když jeho zákazník řekl, že chce jít domů a modlit se, než se rozhodne. Ajala šel vše vysvětlit svému šéfovi a poznamenal, že mezi křesťanským Bohem a Alláhem není žádný rozdíl, protože jsou stejní.

Pan Parker nesouhlasil a řekl, že Ajala se poté stal agresivním a konfrontačním, když ho opakovaně žádal, aby ospravedlnil své přesvědčení, že křesťanský Bůh je jiný než Alláh.

Tribunál řekl: „Pan Parker říká, že se cítil zahnaný do kouta, když v odpovědi na opakované otázky pana Ajaly, které ho žádaly, aby ospravedlnil své prohlášení, klidně prohlásil, že jeho víra ho vedla k přesvědčení, že Alláh není bůh, že Alláh je ďábel.“

Pan Parker nepopřel, že učinil poznámku – která zanechala pana Ajalu velmi uraženého – a bylo mu řečeno, aby se za to omluvil. Poté, co se pan Ajala vrátil domů a necítil se dobře, poslal e-mail manažerovi obchodního zastoupení Darrenu Barnabymu a vysvětlil, že pan Parker žertoval a při omluvě „velmi hlasitě prděl“.

V e-mailu stálo: „Promiň Darrene, ale musím dodat, protože mě to trápilo po celý včerejšek, že omluva, kterou jste řekl, že obdržím od Lyndona, mi byla doručena s vtipy, ospravedlněním a nejnechutnějším, velmi hlasitým prdem. Ano, během takzvané omluvy si hlasitě prdl a chichotal se. Doufám, že se toto chování změní, než se vrátím.“

Pracovní soud v Southamptonu shledal, že pan Ajala byl nezákonně obtěžován za poznámku pana Parkera „Alláh je ďábel“. Parker dostal pokutu 3520 liber.

Soudkyně pro zaměstnanost Catherine Elizabeth Raynerová řekla: „Zjistili jsme, že poznámka pana Parkera byla ze své podstaty urážlivou poznámkou zejména k černošskému muslimskému zaměstnanci. Zjistili jsme, že to pana Ajalu urazilo a rozrušilo jak v té době, tak následně.“

„Zjistili jsme, že to bylo porušení důstojnosti muslimského muže na pracovišti a že v té době to vytvořilo urážlivé a nepřátelské prostředí pro pana Ajalu.“

Ajala rovněž tvrdil, že dva bílí zaměstnanci, kteří nastoupili do zaměstnání později, dostali lepší automobily než byl ten, který dostal on, když začínal.

Ve stížnosti na to  Ajala napsal: „Když jsem zde poprvé začal pracovat, došlo k třenicím, protože jsem v té době nevěřil, že je se mnou zacházeno se stejnou úrovní respektu a kompetencí jako s ostatními.“ Ajala řekl, že jeho šéf pan Parker žertoval o tom, že mu přidělí růžovou Vivu, která není vhodná pro žádného z vedoucích pracovníků prodeje.

Ajala byl později propuštěn, protože vyhrožoval panu Barnabymu, zatímco diskutovali o chybách, týkajících se jeho platu, údajně řekl: „Vím, kde žijete, a chci, abyste věděl, s kým máte co do činění.“ Později zažaloval Cambria Automobiles – skupinu, která vlastní prodejnu, kde pracoval od prosince 2018 do prosince 2019.

Soud zamítl tvrzení pana Ajaly o přímé diskriminaci na základě náboženství, přímé diskriminaci na základě rasy a viktimizaci. Zjistilo se však, že Ajala byl nezákonně obtěžován kvůli poznámce pana Parkera „Alláh je ďábel“ a dostal 3000 liber za urážku cti plus 520 liber jako úroky….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Britský podnikatel musel bývalému zaměstnanci zaplatit pokutu 3 tisíce liber za urážku Alláha

  1. Právě, mlslimové nejsou nebezpeční jen např. fyzickými útoky, ale i vyvoláváním občanských sporů a dusivé atmosféry strachu z právních postihů za nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.