Evakuačními lety bylo do Evropy přepraveno nejméně 100 islámských teroristů

Evakuačními lety bylo do Evropy přepraveno nejméně 100 islámských teroristů

Lze předpokládat, že se jedná jen o onu pověstnou špičku ledovce. Jde totiž jen o ty teroristy, kteří jsou monitorováni americkými tajnými službami. Předpokládám, že tajné služby jsou schopny sledovat jen ty „profláknutější“ teroristy, rozhodně ne všechny. Ovšem do jakých zemí se tito teroristé pod pláštíkem „tlumočníků“ a „spolupracovníků“ dostali, už žádné zdroje neuvádí..

Asi 100 Afghánců evakuovaných letadly z Kábulu po převzetí moci Tálibánem je na seznamu sledovaných osob americkými zpravodajskými službami, varuje americký představitel.

Bylo odhaleno, že cestující vyslaný do Kataru měl pravděpodobně vazby na ISIS. Někteří Afghánci z těch, kteří jsou kandidáty na zvláštní imigrační víza (SIV), byli uvedeni na seznamech sledovaných zpravodajskými službami automatizovaným biometrickým identifikačním systémem ministerstva obrany.

Afghánec, který má pravděpodobně vazby na ISIS, byl odhalen bezpečnostními agenty na letecké základně Al Udeid v Kataru poté, co byl evakuován z letiště v Kábulu. Afghánští evakuovaní jsou prověřeni pomocí biometrických údajů, včetně rozpoznávání obličeje, skenů duhovky a otisků prstů.

Na seznamech zpravodajských služeb je až 100 Afghánců již evakuovaných letadly do různých zemí.

„Zpravodajci, orgány činné v trestním řízení a odborníci na boj proti terorismu provádějí prověřování a bezpečnostní prověrky všech žadatelů o SIV a dalších zranitelných Afghánců, než jsou vpuštěni do Spojených států,“ řekl mluvčí ministerstva zahraničí.

„Máme zdroje, abychom každý případ vyhodnotili a co nejefektivněji zpracováváme, abychom ochránili národní bezpečnost.“

Z informací je tedy patrné, že byli detailně prověřováni ti Afghánci, kteří směřovali do USA, ovšem kam se dostalo oněch asi 100 Afghánců, kteří již z Kábulu odletěl, žádné zdroje neuvádí. Vsadila bych se, že většina z nich skončila v Evropě. A s nimi tisíce dalších, kteří nebyli v hledáčku amerických tajných služeb, takže se na ně přijde teprve tehdy, až případně zaútočí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Evakuačními lety bylo do Evropy přepraveno nejméně 100 islámských teroristů

  1. Obávam sa ,že nejakých sem dotiahol či ešte len dotiahne „slovenský“ minister zahraničných vecí /fanatický americký prisluhovač židovského pôvodu/ a ďalší členovia Hegerovej a Matovičovej mafie. Štart prvého lietadla sa po odklade – bohužiaľ – už podaril.

  2. Tak když si to tak vezmeme, jeden vycvičený bojovník umí zabít desítky lidí, tak se máme na co těšit, hlavně že nám v maistreamu píší dojemné příběhy o nebohých uprchlících utíkajících z pekla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout