Do Španělska dorazilo za poslední měsíc více než 2200 Alžířanů, nikdo nebyl deportován

Do Španělska dorazilo za poslední měsíc více než 2200 Alžířanů, nikdo nebyl deportován

Současná bezkonkurenčně největší invaze muslimů do Evropy je zákeřná především tím, že probíhá soustavně a z různých zemí, přičemž i cílových zemí je hned několik. Zatímco v roce 2015 se táhl invazní tok přes tzv. balkánskou trasu, v současné době jsou invazní cesty velmi roztříštěné, takže i když nikde nevidíte podobné obrázky, jako v roce 2015, vůbec nic to neznamená. Invaze je tentokrát řízena mnohem lépe, takže džihádisté proudí už o něco méně přes Řecko, mnohem víc přes Kypr, nyní i z Běloruska, z Libye a Tuniska přes italské ostrovy, další příjezdy zaznamenává pevninské Španělsko, dále Baleárské a Kanárské ostrovy a v neposlední řadě i španělské exklávy na severu Afriky – Ceuta a Melilla.

Invaze tak velmi výrazně předčí tu z roku 2015, jen  to není na první pohled až tak patrné. Právě na pevninské Španělsko i Baleáry nyní proudí stále více Alžířanů, přičemž invaze z této země podobně, jako z Tuniska či Maroka, velmi výrazně zesílila.

Jen v červenci 2021 se podařilo 2217 Alžířanům dostat na španělské pobřeží, jak informovala Iberská neziskovka Mezinárodní centrum pro identifikaci pohřešovaných migrantů se sídlem v Malaze. Uvádí, že 1417 z nich bylo zadrženo Guardia Civil (civilní stráží) nebo španělskou pobřežní stráží, dalším 800 se podařilo vplížit do země, aniž by byli zadrženi.

Alžířané, včetně žen a dětí, kteří dorazili na palubách 120 lodí na pláže Almerie a Baleárských ostrovů, byli po zadržení umístěni do detenčního střediska pro cizince. Poté byli po 48 nebo 72 hodinách propuštěni, přičemž rozhodnutí o vyhoštění nejsou uplatňována.

To tedy znamená, že po krátkém pohovoru a 2-3 denním odpočinku jsou Alžířané propuštěni a odchází neznámo kam, ve většině případů zřejmě do Francie či jiných evropských zemí. Prakticky stejně se zachází i s Afričany, kteří dorazí na Kanárské ostrovy. Po nějaké době pobytu na ostrovech jsou letecky dopraveni na španělskou pevninu, odkud pokračují již po vlastní ose dál do Evropy. Ti Afričané  kteří tvrdí, že jsou nezletilí jsou pak ubytováni v pro ně určených hotelích ve Španělsku, odkud ovšem zpravidla brzy prchnou a vydají se do cílové země, kterou je nejčastěji Francie a Německo…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Do Španělska dorazilo za poslední měsíc více než 2200 Alžířanů, nikdo nebyl deportován

  1. A Johanssonová, jež nutí státy přijímat, teď v Litvě hlásala, že je třeba chránit hranice Shengenu. Ta kombinace pokryteckých a nebezpečných vlád Španělska a EU je přímo vražedná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.