Afghánský vrah 13leté Leonie cestoval z Rakouska do Anglie vlakem, projel bez problémů půl Evropy

Afghánský vrah 13leté Leonie cestoval z Rakouska do Anglie vlakem, projel bez problémů půl Evropy

Čtvrtý, tedy poslední z vrahů třináctileté Leonie, byl zadržen až v Anglii, přičemž nějakých 1500km  bez problémů projel většinou vlakem, aniž by byl byť jen jedinkrát kontrolován. A to přesto, že na něj byl vydán zatykač a jistě musel vypadat podezřele. Po invazistech samozřejmě nikdo nepožaduje žádné testy či očkovací pasy, nicméně on nepotřeboval ani žádný běžný doklad. Cestu mu pomohli zorganizovat jeho krajané, kteří mu pomohli zajistit i ubytování…

jeden z násilníků v bytě, kde byla Leonie zavražděna

34 dní po hrůzné smrti 13leté Leonie ve vídeňském bytě se její čtvrtý údajný mučitel našel asi 1500 kilometrů od místa činu v malém hotelu ve východním Londýně. Afghánec uprchl vlakem přes celou Evropu. A to pravděpodobně s podporou afghánské komunity.

Několik týdnů mu údajně byli vyšetřovatelé v patách, nyní ho ve spolupráci s metropolitní policií zatkla policie ve východní části Londýna. V malém levném hotelu na předměstí, oblíbeném v afghánské komunitě.

Podle deníku „Krone“ jel 22letý muž nejprve vlakem přes Tyrolsko do Itálie, odkud pokračoval v cestě do Francie. V Belgii byli také na jeho stopě, ale pravděpodobně tam nezůstal příliš dlouho.

Podle prvotních zjištění se Afghánec vrátil na sever Francie. Pak uprchnul z nechvalně známého přístavního města Calais – hotspotu nelegálních přechodů hranic – dále na Britský ostrov. Vlakem nebo autem se dostal přes Lamanšský průliv. Vyšetřovatelé předpokládají, že měl cestou přes Evropu podporu afghánské komunity.

Mezitím rakouské soudnictví nyní bojuje za vydání podezřelého. Což je nyní  – po Brexitu – poněkud složitější. Zatýkací rozkaz EU již neplatí a musí být pro Brity náležitě upraven. A to bylo třeba provést ve spěchu: zvláštní formulář musel být odeslán do 48 hodin po zatčení.

Právník rodiny oběti nyní oznámil oficiální žalobu o občanskoprávní odpovědnost proti Rakouské republice.

tři z vrahů se povedlo zachytit kamerovým systémem v Prátru, odkud Leonie zatáhli do bytu

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánský vrah 13leté Leonie cestoval z Rakouska do Anglie vlakem, projel bez problémů půl Evropy

  1. Kdo by to byl řekl, jak je jednoduché projet z Rakouska až do Británie. A než na něj Rakouská policie přišla, aby uzavřela hranice, byl vrah fuč. A s takovým Al Hamajdou se ani my ochrany hranic nedočkáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout