Kanárské ostrovy jsou připraveny na další invazní vlnu z Afriky

Kanárské ostrovy jsou připraveny na další invazní vlnu z Afriky

Právě invaze na Kanárské ostrovy nám názorně ukazuje, že je vše plánované a řízené. Než se Afričané dostanou na evropskou pevninu, musí vyrazit z Afriky, kde je – často jen pár kilometrů od afrických břehů – převezme loď neziskovky nebo španělské pobřežní stráže.  “Trosečníci,” kteří jsou vyzvednuti u afrického pobřeží, nejsou nikdy dopraveni zpět do Afriky, vždy jsou odvezeni na Kanárské ostrovy, odkud jsou později letecky dopraveni na španělskou pevninu, kde jsou ubytováni v azylovém centru. Odtud se pak většinou rozprchnou po celé Evropě…

Až do srpna 2020 byly příchody nelegálních přistěhovalců na Kanárské ostrovy stále v únosných mezích. Kvůli nechráněné vnější hranici EU však ostrovy zažily od září 2020 obrovský nával. Do konce roku dorazilo na ostrovy na 745 lodích 23 023 Afričanů.

Přístav Arguineguín na Gran Canarii získal mezinárodní mediální pokrytí prostřednictvím tamního přijímacího centra. Každý den tam připlouvaly další lodě nebo byli “trosečníci” podle zpráv neziskovek vyzvednuti ve vodách daleko od Kanárských ostrovů (mnohdy i nedaleko Afriky).

Invazi však byl vystaven nejen ostrov Gran Canaria, ale také Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura a dokonce i malý Kanárský ostrov El Hierro. Zaměstnanci Červeného kříže a dalších sociálních služeb nestíhali příchozí odbavovat a ubytovávat.

Na Gran Canarii byli převážně muži ubytováni v hotelech, které byly kvůli pandemii uzavřeny. V důsledku toho netrvalo dlouho, než obyvatelstvo začalo protestovat. Vloupání, rvačky a vandalismus v blízkosti objektů, kde byli afričtí invazisté ubytováni, byly součástí každodenního obohacování.

Poté byly v “Kanárských plánech” na Gran Canarii, Tenerife a Fuerteventurě postaveny tři tábory se 7 000 přijímacími místy. Částečně 4 * hotely a bytové komplexy byly poté znovu vystěhovány. Z luxusní postele šli ilegálové na lehátko ve společném stanu. Konaly se protesty a jídlo jim náhle přestalo chutnat.

Regionální vláda znovu a znovu žádala ministra vnitra Fernanda Grande-Marlasku o přesuny na pevninu. Ale bez úspěchu. Teprve když v dubnu soudce správního soudu na Gran Canarii   Ángel Teba  nařídil, aby Afričané, kteří s sebou mají pas nebo žádají o azyl, mohli opustit ostrovy, byli přepraveni na pevninu.

Ministr Marlaska tento týden uvedl, že se 7 000 vytvořenými stanovými místy jsou ostrovy dobře připraveny na možný nový nával, jako loni v září, říjnu a listopadu tohoto roku.

Letos se na pobřeží Kanárských ostrovů zatím dostalo více než 7500 Afričanů. Jednou z posledních lodí, které na ostrovy dorazily, byla loď se 61 “trosečníky” ze subsaharské Afriky, která dorazila před 2 dny na Fuerteventuru…

Za celou dobu, co probíhá invaze na Kanárské ostrovy, nebyl nikdo deportován, většina příchozích (zejména těch ze subsaharské Afriky) je co nejdřív přepravena na evropskou pevninu. I to je zřejmě důvod, proč se španělské ministerstvo vnitra neobává přeplněných azylových zařízení…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Kanárské ostrovy jsou připraveny na další invazní vlnu z Afriky

  1. Za rok 30 tis. lidí co nic neumí a neznají, to představuje celé menší město, a ani to si nepostaví, jen se rozlezou po pokojích nezletilých dívek a drogových brlozích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.