Vídeňský herec byl odsouzen za podporu ISIS

Vídeňský herec byl odsouzen za podporu ISIS

Možná se divíte, jak je možné, že muslim pracuje jako herec. Na tom ovšem nic zvláštního není, kdo jiný se ostatně umí tak dobře přetvařovat jako pravověrný muslim? Vždyť každý muslim je od útlého věku veden k přetvářce, toto „umění“, které si muslimové vštěpují zároveň s tím, jak se učí mluvit, pak mohou v klidu využít třeba právě v herectví. Nebo naopak – herectví mohou využít k vylepšení vlastní přetvářky…

Údajně vedl kampaň za stoupence IS, překládal islamistická kázání nenávisti a přednášky do německého jazyka. Dokonce se říká, že měl blízko k vídeňskému teroristovi Kujtimovi F. (viz titulek), který vloni na podzim při útoku zavraždil čtyři lidi. Nyní stanul před soudem. Výbušným faktem je, že muž tureckého původu vystudoval herectví a vystupoval na vídeňských divadelních scénách.

Výřečný  podezřelý islámský radikál se ve středu před porotou  u vídeňského krajského soudu přiznal k obvinění z podpory teroristické organizace a financování terorismu. Sebevědomý vzhled 30letého muže nebyl náhoda. Podezřelý terorista je herec a v minulosti již vystupoval ve dvou vídeňských divadlech.

Muž s tureckými kořeny je obviněn z účasti na pokusu učinit kurdského salafistu a loajalistu IS Halise Bayancuka alias Ebu Hanzalu známějšího v německy mluvících zemích tím, že překládal jeho kázání, přednášky a letáky do němčiny a distribuoval je. Údajně také sbíral dary pro pozůstalé rodiny padlých bojovníků radikální  teroristické milice „Islámský stát“ (IS).

V roce 2018 byl obviněný navíc v kontaktu s blízkým okruhem příznivců pozdějšího vídeňského vraha, který 2. listopadu 2020 zastřelil v centru Vídně čtyři lidi. Podle obžaloby si na jaře a v létě 2018 intenzivně povídal s příznivcem IS, s nímž se pozdější vrah na podzim téhož roku vydal do Sýrie, aby se připojil k IS. Na podzim 2018 však byli oba zadrženi v Turecku, zatčeni, posláni zpět do Rakouska a v roce 2019 odsouzeni.

Obviněný rozhovory nepopřel, ale zdůraznil, že zahraniční teroristické bojovníky v jejich cestovních plánech nepobídl. Znal je – tedy pozdějšího vraha – z ulice, z rozdávání letáků. S vrahem se setkal v roce 2017, 2018 na ulici, ale znali se údajně jen povrchně. S jeho spolucestujícím, který je od teroristického útoku ve vazbě jako možný komplic nebo spolupachatel, byl v kontaktu asi pětkrát do roka.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Vídeňský herec byl odsouzen za podporu ISIS

  1. Ano, jejich herecké výkony jsme mohli pozorovat mnohokrát, když hráli i mladíci pláč a pak na videu pozorovat jak se před natáčením polévali vodou, aby vypadli zdrchaně, či natáčení „topících“ se mlslimů hned u břehu, kde bylo po pás vody. Ovšem sluníčkoví novináři z toho těží a mnoho běžných lidí uvěří, že jde o míru milovné nešťastníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout