Švédsko: Vězni zajali dozorce, požadují vrtulník a kebabovou pizzu

Švédsko: Vězni zajali dozorce, požadují vrtulník a kebabovou pizzu

Tak se to poslední dobou ve Švédsku pořádně rozjíždí a někdy mám pocit, že situace této severské země je mnohem horší, než situace Francie. Drama, které se nyní odehrává v jedné z věznic, vám přináším takřka v „přímém přenosu“.

Dva dozorci byli zajati jako rukojmí v Hällbyanstaltenu u Eskilstuny. Podle zpráv pro SVT Nyheter Sörmland, vězni požadují vrtulník. Také požadují 20 kebabových pizz pro vězně ve svém oddělení. Tyhle pizzy by jim měly být každou chvíli dodány.

Podle Vězeňské služby se jedná o dva vězně, kteří se zabarikádovali ve strážní místnosti. Jako rukojmí vzali dva dozorce, muže a ženu.

Údajně požadují vrtulník. Také slibují, že propustí rukojmí, pokud všech 20 vězňů v jejich oddělení dostane kebabovou pizzu. Podle novin nyní zaměstnanci věznice čekají na upečení kebabové pizzy v nedaleké pizzerii.

V 16:40 Aftonbladet oznámil, že pizzy s kebabem byly připraveny a doručeny do vězení. Útočníci jsou podle zpráv ozbrojeni žiletkami připevněnými k zubním kartáčkům.

Podle Expressenu jsou pachateli 30letý Isak Dewit a 24letý Haned Mahamed Abdullahi, přičemž oba jsou usvědčeni z vraždy.

„Právě teď pracujeme na tom, abychom si situaci vyjasnili. Vězni byli usvědčeni ze závažné trestné činnosti, ale v současné době nemůžeme potvrdit, z čeho jsou usvědčeni. Na místě jsou vyjednavači vězeňské služby, zásahová jednotka a policie, avšak situace se nijak nemění,“ řekl zastupující šéf bezpečnosti Jörgen Nordin.

Velká operace ve věznici v Hällbyanstaltenu běží od 12:20. Na místě je několik policejních hlídek s různými odbornými dovednostmi, které spolupracují s Vězeňskou službou a Záchrannou službou.

Bylo zahájeno předběžné vyšetřování. Hällby je uzavřené zařízení s 98 místy v nejvyšší možnou ostrahou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Vězni zajali dozorce, požadují vrtulník a kebabovou pizzu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout