V Belgii pokračuje rabování, starostové postižených obcí žádají o zásah armády

V Belgii pokračuje rabování, starostové postižených obcí žádají o zásah armády

O rabování v Belgii se psalo už záhy po povodních a podle všeho pokračuje i nadále. Případů je už tolik, že je policie nestíhá řešit…

Zatímco občané různých obcí postižených katastrofami ve Valonsku se snažili jeden druhému pomoci a podpořit se, jiní využili příležitosti ke zločinnému jednání. Starostka Esneuxu Laura Ikerová také uvedla, že město v úterý požádalo guvernéra Lutychu o nasazení armády. V několika obcích bylo vidět rabování a krádeže.

„Požádali jsme guvernéra o pomoc armády, protože samotná policie nemůže zvýšit počet příslušníků, kteří jsou již využíváni na maximum. Čekáme na odpověď, která, jak doufáme, bude pozitivní,“ řekla starostka. V úterý večer kolem 18.30 město ještě nedostalo odpověď.

Úřady proto přijaly řešení, které zdaleka nebylo optimální, aby se vyhnuly dalším nepříjemnostem: „Soukromá společnost se postará o monitorování ulic, ale to nestačí k boji proti tomuto jevu. Ve městě bylo zaznamenáno několik krádeží a v noci dochází k rabování. Vyplenili například turistickou kancelář,“ dodala Ikerová, která uvedla, že stále doufá v rychlý zásah guvernéra Lutychu.

Stejná kriminalita byla pozorována i ve městě Trooz, kde byly scény devastace nepopsatelné: „Někteří lidé jednají bez skrupulí, a proto jsme najali společnost, která v noci provádí hlídky. Zákaz vycházení na dobu neurčitou byl stanoven od 23:00 do 6:00, aby se zabránilo riziku rabování a poškození,“ vysvětlil starosta Fabien Beltran. Někteří pachatelé už byli zatčeni.

V Chaudfontaine byly také zaznamenány pokusy o krádeže, zejména poblíž Vaux-sous-Chèvremont v pondělí večer. Starosta Daniel Bacquelaine řekl, že policie překvapila několik lidí.

Valonsko je kuriózním příkladem toho, že je extrémně proimigrační, ale nemají moc rádi lidi, kteří pocházejí z Vlámska, zejména proto, že se cítí ohroženi jejich hospodářským úspěchem. V roce 2020 studie analyzovala výsledky voleb z 80 000 regionů EU. Ukázalo se, že vysoký podíl přistěhovalců v Belgii nevedl k odmítnutí přistěhovalectví ve Valonsku. Vlámové byli naopak velmi striktně protimigrační.

Podle všeho bylo povodněmi postiženo zejména Valonsko. A právě tam jejich oblíbení hosté z Blízkého a Středního východu a Afriky při povodních názorně předvedli jak si těch, kdo je s otevřenou náručí přivítali, váží.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “V Belgii pokračuje rabování, starostové postižených obcí žádají o zásah armády

  1. Tito jinokulturní přistěhovalci nikdy nebudou loajální k hostitelské zemi, a v krizových situacích se projeví spíše jako trojské koně, nikdy se nebudou bít za kafíry, a třeba v armádě budou naopak nebezpečím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout