Řekové už mají dost kriminality invazistů

Řekové už mají dost kriminality invazistů

Řecko je snad jedinou jihoevropskou zemí, která se rozhodla aktivně bojovat proti stávající muslimské invazi. Zatímco Itálie i Španělsko nedělají proti invazi nic, proto zaznamenávají rekordní počty příchozích  Afričanů, Řecko si začalo aktivně hlídat hranice a dokonce si poslední dobou došláplo i na podvratné pašerácké neziskovky. Obyvatelé invazí nejvíce postižených míst si pak dlouhodobě stěžují na to, jak neúměrně trpí kriminalitou ze strany vetřelců, přičemž problémy se nyní přelévají z ostrovů na pevninu.

Obyvatelé řecké Malaccy požadují uzavření nedalekého azylového centra tváří v tvář pravidelným zločinům přistěhovalců. Obyvatelé malé vesnice o 500 obyvatelích, čtyřicet kilometrů od Atén, napsali dopis řeckému ministerstvu pro migraci a azyl a vyzvali vládu, aby přemístila tisíce invazistů, kteří se ve vesnici opakovaně dopustili násilných činů.

Podle řeckého deníku Ethnos obyvatelé zařízení nedávno házeli kameny na dům staršího muže, což způsobilo značné škody na majetku, a pokusili se zapálit několik kostelů. Kromě nedávných případů si obyvatelé stěžují na pokračující vandalismus, jako jsou škody na veřejných prostranstvích, krádeže, násilí páchané na ženách a starších osobách a porušování hygienických pravidel a pravidel veřejného zdraví.

“Místní komunitě došla trpělivost při přijímání imigrantů,” napsal v dopise starosta obce Costantinos Litzas. Upozornil také na skutečnost, že je směšné, aby tak malá komunita musela tolerovat téměř tři tisíce agresivních ilegálů.

“Naše vesnice, která má 500 obyvatel, musela za poslední roky snést příval asi 2600 přistěhovalců,” napsal starosta a požadoval uzavření zařízení a vysídlení přistěhovalců.

Vláda v květnu oznámila plány na přemístění přistěhovalců žijících v zemi na ostrovech Lesbos a Chios, jakmile budou postavena nová zařízení. To ovšem sice může řešit situaci na přetížených ostrovech, problém se tak ovšem přenese na jiná místa v Řecku.

Do Řecka přišlo v roce 2021 zatím 4 172 přistěhovalců, většinou z Afghánistánu, oproti 15 696 v roce 2020 a 74 613 v roce 2019. Jejich počet se tak snížil, zatímco v Itálii a Španělsku se naopak počty příchozích výrazně zvýšily.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Řekové už mají dost kriminality invazistů

  1. Opravdu malá vesnice Malakasa, a utečenecký tábor včetně jejich rekreačního centra (Malakasa camp) 1 km vedle. Vesničanům není co závidět. Ovšem ani Řecká vláda asi nemá na to odvahu, aby zajistila včasné deportace.

  2. Trochu zklamal Google Earth, kdy “uprchlický” camp Malakasa vykostičkoval. Není to až tak překvapivé, ale ukazuje to na to, jakou Google dělá politiku, onu pseudo ochranu “uprchlíků” .

  3. Gréci sú hrdý, konzervatívny a nepoddajný národ, čo sa o Angličanoch, Švédoch alebo Holanďanoch nedá povedať ani náhodou… Verím,že Zlatý úsvit sa podarí obnoviť , dostane sa do vlády a spolu s ďalšími vlasteneckými silami vyvedie Grécko z bruselského žalára národov a zbaví ho teroru medzinárodných finančných mafií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.