Řecko nasazuje na ochranu hranic také dvě vzducholodě

Řecko nasazuje na ochranu hranic také dvě vzducholodě

Mimo plotů, zvukových děl, vodních bariér a některých dalších prvků ostrahy hranic, nyní vysílá Řecko na hranice také dvě vzducholodě. K posílení ostrahy hranic dochází v době, kdy opět Turecko posílá džihádisty přes hranice, i když vzhledem k mnohem lepší ostraze než dřív, už ne až tak úspěšně.

Řecko tento týden podniklo první kroky k provedení plánu Frontexu na ostrahu svých hranic s využitím dvou pronajatých vzducholodí Zeppelin.
První ze dvou vzducholodí, které by měly být nasazeny, je již na letišti Alexandrupoli v severovýchodním Řecku.

Druhá má být nasazena na začátku srpna na vojenské základně poblíž vesnice Plaka v severním Egejském moři na ostrově Limnos.

Jsou vybaveny nejmodernějšími kamerami s dosahem přesahujícím 16 kilometrů a poskytnou představu o pohybech nejen na moři, ale také na řecko-turecké pozemní hranici.

Podotýkám, že v poslední době dochází k dalším pokusům o překročení hranic, i když vzhledem k lepší ostraze se nyní ilegálové s pomocí Turků soustředili především na Kypr. Ten obviil Turecko z toho, že vypálilo varovné výstřely na člun kyperské námořní policie..

Incident s tureckou pobřežní stráží odehrál v pátek kolem 15:30 hodin.

“Zatímco kyperské plavidlo bylo od pobřeží asi 11 námořních mil, přiblížilo se k němu plavidlo turecké pobřežní stráže s agresivními úmysly,” řekl policejní mluvčí Christos Andreou.

“V jednu chvíli, po asi 6 kilometrech, turecká pobřežní stráž vypálila varovné výstřely směrem k plavidlu námořní policie,” dodal.

Marios Pelekanos, mluvčí kyperské vlády, odsoudil chování tureckého plavidla slovy: “Pro toto chování tureckého plavidla neexistuje omluva. Námořní policie prostě prováděla rutinní hlídku.”

V posledních týdnech zaznamenal region Tylliria několik vylodění ilegálů, přičemž 21 převážně Arabů  přistálo koncem června a dalších 22 ilegálů přistálo ve stejné oblasti jen o dva týdny později.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Řecko nasazuje na ochranu hranic také dvě vzducholodě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.