Obyvatelé některých obcí na ostrově Gran Canaria jsou zoufalí, od prosince jsou sužováni rostoucí kriminalitou

Obyvatelé některých obcí na ostrově Gran Canaria jsou zoufalí, od prosince jsou sužováni rostoucí kriminalitou

Situace na Kanárských ostrovech se nelepší. Občas si sice ostrovy poněkud uleví, když je část „obohacovačů“ odvezena na španělskou pevninu, ovšem další – v mnohem větším počtu – záhy připlují. I přes každodenní stížnosti se na ostrově nic zvláštního neděje, menší policejní posily základní problém neřeší. Turistický ruch je pak v části ostrova zcela „mrtvý.“

Až na několik dalších policejních hlídek se po několika stížnostech nic nestalo. V některých částech obce San Bartolomé de Tirajana na Gran Canarii je nálada z hlediska invazního náporu vysoce výbušná. Je jen jen otázka času, než situace vygraduje na maximum.

Un récord de más de 8.000 migrantes alcanzó Canarias | Europa al día | DW |  03.12.2020
někteří vetřelci obývají hotely, samozřejmě na účet daňových poplatníků EU

Obyvatelé El Salobre a okolí jsou stále více „obohacováni“. I po měsících musí ještě více chránit svůj majetek a stát je nechal na holičkách. Situace s údajně nezletilými „žadateli o azyl“ se denně stupňuje.

Téměř nepřetržitě se někteří z těchto Afričanů potulují ulicemi a opakovaně  šplhají přes ploty  soukromých domů a farem s úmyslem krást. Úcta k starším lidem a cizím majetkům je nulová. Zdá se, že byla zapomenuta s pasem, který také zůstal v Africe. Od příchodu Afričanů do tamního tábora na začátku prosince si obyvatelé stěží mohli odpočinout.

Spain closes controversial dock camp for migrants on Gran Canaria -  InfoMigrants
nový tábor v El Salobre, kam bylo nastěhováno 800 Afričanů

Jak lze vidět z nejnovějších údajů ministerstva vnitra, letos se na Kanárské ostrovy dostalo 6 952 ilegálů na 186 lodích. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku s 2 706 příchozími se jedná o nárůst nejméně o 156,9 procenta. Většina z těchto lodí se letos opět dostala na Gran Canarii.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Obyvatelé některých obcí na ostrově Gran Canaria jsou zoufalí, od prosince jsou sužováni rostoucí kriminalitou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.