Německo: Údajný útok zápalnou bombou na kurdskou restauraci byl sveden na ultrapravici, šlo však o pojistný podvod

Německo: Údajný útok zápalnou bombou na kurdskou restauraci byl sveden na ultrapravici, šlo však o pojistný podvod

Už mnohokrát prohlásila německá vláda, že největším problémem Německa jsou pravicoví extremisté, přičemž na boj proti nim do budoucna vyčlenila miliardy eur. Zatímco útoky hostů Merkelové na původní obyvatelstvo jsou sváděny na psychické onemocnění původce útoku či na ojedinělý exces osamělého vlka, přičemž Merkelová sama se pak k takovým útkům ani nevyjádří, tak kdykoli dojde na útok na některého z jejích hostů, je za tím vždy okamžitě pravicový extremista. O této verzi nepochybují nejen politici, ale ani mainstreamová média dřív, než je vůbec jakýkoli pachatel dopaden.

A opět, pohádkový příběh vyprávěný mainstreamovými médii, která popisují údajně všudypřítomnou pravicovou extremistickou hrozbu v každodenním životě, byl vyvrácen realitou: Vhození zápalné bomby do kurdské restaurace v Chemnitzu v říjnu 2018 bylo – jak nyní vyšlo najevo – zjevně jednoduchým případem pojistného podvodu majitele. Žádný nacista, žádní xenofobové, žádní agitátoři AfD to místo nezapálili, ale restauraci si zapálil sám kurdský majitel.

Týdeník „Die Zeit“, který byl v té době obzvlášť horlivý při udělování viny pravicovým extremistům, neváhal s bezostyšnou objektivitou hlásit zprávy o zcela novém obratu v pozadí zločinu, tentokrát samozřejmě bez jakéhokoli úsudku – a aniž by se zmínil o vlastní předchozí manipulaci – přiznal, že si restauraci zapálil sám majitel v rámci pojistného podvodu:

Tehdy, před 3/4 rokem, to bylo úplně jinak: Pod křiklavým titulkem „Nekončí to“ noviny „Die Zeit“ naznačily sériový zločin a ve významných rétorických otázkách naznačily, že to mohli být „pravicoví extremističtí pachatelé násilí“ z Chemnitzu:

Jak se nyní ukazuje (a stejné noviny pokorně přiznávají), v té době na tomto článku prakticky nic nebylo pravda. Ani zde nebyla napadena restaurace, ani se celý svět nedíval na toto město a neptal se sám sebe, co se zde skutečně děje. Tedy snad kromě toho, že zahraniční pozorovatelé kroutili hlavou nad umělým rozhořčením zuřícím po celé zemi v době, kdy došlo k údajnému žhářskému útoku, přesně na podzim 2018, po údajných „xenofobních lovech“. Ovšem – jak se již ukázalo –  ve skutečnosti se nikdy nic podobného nestalo.

V té době se uměle vyvolané rozhořčení nad údajným útokem na kurdskou restauraci hodilo.  Rychle se tak totiž zapomnělo na  smrtelný zločin, kdy krátce před oním požárem došlo k útoku nožem ze strany žadatelů o azyl na Němce; místo toho se následné pohřební pochody rychle změnily ve skandál kvůli účasti politiků AfD.

Antipravicové protesty té doby byly stejně bludné a prolhané jako zpravodajství levicových médií à la „Zeit“ – podle nichž restaurace údajně vypálená zlými nacisty opět mluví za vše.

Tolik tedy k dalšímu případu, kdy bezostyšně lhala média, o nichž se tvrdí, že jsou průzračnou studnicí té jediné pravdy. I když se jedná o média německá, pak jde o ideologická dvojčata celého našeho údajně pravdivého  mainstreamu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Údajný útok zápalnou bombou na kurdskou restauraci byl sveden na ultrapravici, šlo však o pojistný podvod

  1. Ano, když jsou média na té „správné“ straně, tak i když lžou a desinformují, tak se na žádných seznamech desinformačních webů ani neobjeví, protože jsou chráněny stejnou desinformační prolhanou vládou včele s hlavním cynikem a pokrytcem Merkelovou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout