Muslim útočil ve Florencii – 6 pobodaných

Útočníkem byl muslim kurdského původu, který si volil náhodné oběti. Tyto útoky tak lze přičíst k dalšímu včerejšímu útoku v témže městě, při němž se vetřelec pokusil v tramvaji uříznout holandskému turistovi ucho, neboť tímto incidentem útočník své běsnění už jen zakončil…

Islámský invazista kurdské národnosti včera napadl šest kolemjdoucích v různých oblastech Florencie, přičemž na ulici útočil na kolemjdoucí noži nebo jinými bodnými zbraněmi i holýma rukama.  Jedenatřicetiletý muž byl zatčen poté, co včera zranil nožem nizozemského turistu v tramvaji (o incidentu jste si mohli přečíst ZDE).

Z rekonstrukce činů vyplývá, že někdy zaútočil bez jediného slova; při jiných příležitostech se anglicky zeptal, ze které země oběti pocházejí. Turista byl bez zjevného důvodu zasažen nožem do hlavy (naříznuté ucho) poté, co mu 31letý muž řekl několik slov. Útočník se pokusil utéct na zastávku Cascine, ale poblíž ho zablokovala policie.

„Ve světle provedené rekonstrukce“ – vysvětluje policejní velitelství ve Florencii – „na základě takového chování neexistují žádné fundamentalistické náboženské motivace, ale spíše skutečnost, že muž kurdské národnosti hledal americké občany, protože chová zášť vůči Spojeným státům americkým kvůli údajnému opuštění jeho lidu po stažení koalice proti ISIS z Iráku.“. Policejní vyšetřování již zjištěných incidentů pokračuje.

Vždycky si najdou výmluvu pro své chráněnce. A vůbec, proč by někdo bodal kolemjdoucí na ulici, protože chce, aby za něj ostatní bojovali u něj doma?

Mezi lidmi napadenými na ulici je třicetiletý Ital, který byl hospitalizovaný s těžkými zraněními. Je nejzávažnější z obětí útoků, ke kterým došlo v různých oblastech Florencie. Třicetiletý muž byl bodnut do hlavy a břicha večer 28. července v historickém centru.  Jeho stav je vážný, ale není život ohrožující.

Útoků 31letého muže, které policie zatím zaznamenala, je šest a k jejich útokům došlo během několika dní, většina lidí byla zraněna lehce. Při zatčení muž útočil i na policisty, kteří ho zastavili, když utíkal z tramvaje. V sobotu by měl být pachatel vyslýchán….

Podle všeho si nakonec útočník oběti ani příliš nevybíral, tedy nešel proti Američanům, jak tvrdil. Nicméně, podobná výmluva se nakonec může hodit, aby byl obohacovač omluven a jeho čin nakonec nebude kvalifikován jako teroristický. Skončí i tento džihádista na psychiatrii??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Muslim útočil ve Florencii – 6 pobodaných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout