Itálie: Irácký vetřelec napadl v tramvaji turistu, nařízl mu ucho

Itálie: Irácký vetřelec napadl v tramvaji turistu, nařízl mu ucho

Před časem byla Itálie naší oblíbenou destinací na dovolenou, jezdili jsme tam každoročně mimo sezonu na různá místa tak, abychom mohli poznat z této historicky velmi významné evropské země co nejvíc. Dnes už po dovolené v této zemi netoužím a to hned ze dvou důvodů. Jednak kvůli stávajícím nesmyslným omezením, která se týkají tzv. „zeleného pasu“, ale také proto, že zde stále častěji dochází k obohacování turistů.

Turisticky zajímavá místa už totiž taktéž postupně ovládli invazisté, pro něž je cestování do této jihoevropské země mnohem jednodušší, než pro nás, Evropany. Nepotřebují žádný identifikační průkaz ani covid pas. Nyní je tak obohacovačů v zemi víc, ne zahraničních turistů….

Multikulturní obohacení díky tomu na vlastní kůži poznal ve Florencii i jistý holandský turista…

Tramvaj včera ráno cestovala se skvrnami od krve na sedadlech a na podlaze, protože se irácký vetřelec pokusil uříznout nožem ucho turistovi.

Gest, manažerská společnost florentských tramvají, později zrekonstruovala, co se ve voze stalo. „Ve čtvrtek ráno kolem 11:30 došlo k útoku v tramvaji. Gest okamžitě zavolal záchranku a policii a řidič během čekání zjistili stav napadené osoby, následně zachráněné. Krátce poté došlo k zásahu policie“.

„Tato epizoda způsobila přerušení dopravy  asi na 10 minut. Bohužel, v důsledku potyčky zůstaly v tramvaji na podlaze a sedadlech skvrny od krve. Řidič, který dal přednost pomoci napadenému, okamžitě nezjistil stav vozidla. Na to, že je vozidlo znečištěné, přišel až o několik minut později na konečné stanici. Asi po 40 minutách následovalo důkladné vyčištění a dezinfekce „.

„Gest hluboce lituje toho, co se stalo, vyjadřuje solidaritu s osobou, která útok utrpěla, a děkuje jak záchrance, tak státní policii za rychlost zásahu. Cestujícím se také omlouvá za  způsobené nepříjemnosti“.

Obětí útoku je nizozemský turista. Muž utrpěl řeznou ránu, jejíž léčba podle lékařů na pohotovosti potrvá asi  deset dní.

Údajného pachatele zatkl mobilní tým. Ilegál, 30letý Iráčan, který nemá v Itálii žádné bydliště, bezdůvodně vytáhl nůž a řízl turistu do ucha a pak utekl z tramvaje.

Agenti mobilního týmu, kteří získali popis útočníka, zablokovali 30letého muže v parku Cascine nedaleko tramvajové zastávky. Při pohledu na policisty se na ně muž vrhl a snažil se je bodnout nožem, ale byl znehybněn. Byl zatčen za odpor vůči veřejnému činiteli a za těžké ublížení na zdraví turisty.

Jak dlouho asi zůstane zatčený? Předpokládám, že jen na krátkou dobu skončí na psychiatrii, aby mohl už brzy obohatit někoho dalšího.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Irácký vetřelec napadl v tramvaji turistu, nařízl mu ucho

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout