Švédsko: Afghánec, který pobodal 7 lidí a měl falešnou identitu, dostal doživotní trest

Švédsko: Afghánec, který pobodal 7 lidí a měl falešnou identitu, dostal doživotní trest

O případu Afghánce, který pobodal 7 lidí ve švédské Vetlandě, jste si zde mohli přečíst hned několik článků. Jen připomínám, že Afghánec bodal na ulici, záměrně si vybíral muže švédského vzhledu a při útocích křičel „Allahu akbar“! Do Švédska přišel z Norska, kde mu byl zamítnut azyl. Ve Švédsku si změnil identitu, takže v době, kdy do země přišel, tvrdil, že je nezletilý. Ve skutečnosti mu bylo o 11 let víc. To se ovšem zjistilo až po jeho zatčení. Potěšitelné je alespoň to, že dostal poměrně přísný trest.

Afghánec Tamim Sultani byl nyní odsouzen za sedm pokusů o vraždu po útocích nožem ve Vetlandě 3. března tohoto roku. Trest je stanoven na doživotí. Okresní soud také nařídil, aby byl Sultani deportován a aby zaplatil náhradu škody.

Důkazy sestávaly převážně ze soudních osvědčení týkajících se zranění obětí, analýz krvavých skvrn na zabaveném noži, GPS pozic na Afgháncově telefonu, tísňových volání a výňatků z bezpečnostních kamer, ale také z rozhovorů se všemi poškozenými.

Po prozkoumání důkazů dospěl okresní soud k závěru, že bylo prokázáno, že Tamim Sultani napadl všechny poškozené nožem a způsobil jim zranění. Okresní soud rozhodl, že existuje konkrétní nebezpečí možného dokonání zločinů, to znamená nebezpečí, že každý z poškozených mohl zemřít.

Pokud jde o Sultaniho záměr oběti zavraždit, okresní soud dospěl k závěru, že by měl být v sedmi případech odsouzen za pokus o vraždu.

Afghánec hovořil při hlavním slyšení o třech útocích, ale na ostatní útoky si nevzpomínal. Sultani byl také obviněn z méně závažného drogového deliktu, ke kterému se přiznal, a za který je také odsouzen.

Podstoupil forenzní psychiatrické vyšetření. Forenzní psychiatrická zpráva vyhodnotila, že Sultani nespáchal činy  pod vlivem závažné duševní poruchy, že v době vyšetření neměl závažnou duševní poruchu a že proto neexistují žádné zdravotní důvody, na jejichž základě by mohl být umístěn do forenzní psychiatrické péče.

Okresní soud konstatuje, že není důvod k jinému hodnocení duševního stavu Afghánce, než je stav, který je uvedený ve forenzní psychiatrické zprávě. To znamená, že by mu nemělo být poskytnuto zvláštní zacházení.

Okresní soud dále konstatuje, že každý z pokusů o vraždu má velmi vysokou trestní sazbu, a dospěl k závěru, že celková trestní hodnota trestného činu, za který je muž odsouzen, odpovídá doživotnímu vězení. V rozsudku okresní soud rovněž rozhoduje o vyhoštění, které není časově omezeno.

Tamim Sultani také zaplatí 125 000 švédských korun jako odškodné každé z obětí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Afghánec, který pobodal 7 lidí a měl falešnou identitu, dostal doživotní trest

  1. Tak tohoto týpka se již bojí i suníčkoví Švédští soudci. A bohužel se tam najde vždy nějaký aktivista, který bude tvrdit, že tyto stroje na zabíjení lze převychovat a umožní předčasné propuštění. To, že tyto barbary nelze převychovat, dokázal již Dánský psycholog Sennels.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.