Za pouhých 24 hodin dorazilo na Lampedusu více než 1250 Afričanů (videa)

Za pouhých 24 hodin dorazilo na Lampedusu více než 1250 Afričanů (videa)

Invaze v nezmenšeném tempu pokračuje. I přes jistý pokles vlivem dočasné přísnější kontroly hranic libyjskou pobřežní stráží došlo nyní k zřejmému uvolnění a úspěšná byla nejen loď Geo Barents, kterou provozují Lékaři bez hranic, ale i některé další lodě neziskovek, případně připluli džihádisté po své vlastní ose.

Po sobotní vlně vylodění na Lampeduse požádala v neděli také nechvalně známá loď “Geo Barents”, kterou provozuje organizace Lékaři bez hranic, o vstup do Itálie nebo na Maltu se 410 Afričany na palubě. Tedy  docela rychle se ziskovkářům podařilo nalovit plnou kapacitu lodi, což se ještě v pátek jevilo jako problém.

Neziskovka již požádala Itálii a Maltu o přidělení bezpečného útočiště. Jak se již stalo v prvních šesti měsících roku obvyklé, zdá se pravděpodobné, že vallettské orgány odmítnou nebo nebudou reagovat, takže loď skončí u italských břehů.

Nový aktivismus neziskovky je jen jedním z mnoha signálů, které v posledních hodinách italské orgány znepokojily. K 1215 příchozím zaznamenaným v sobotu na Lampeduse připadne 410 dalších  z “Geo Barents”.

Policie a záchranáři si neodpočinuli od úsvitu do pozdního večera, kdy na ostrov dorazilo asi 20 lodí, což dostalo přijímací systém do potíží. Vetřelci byli ubytováni v místním hotspotu, jehož kapacita je omezena na 250 míst. Proto se nově příchozí přesunují na Sicílii a na karanténní lodě.

Ale vzhledem k povětrnostním podmínkám se Italové obávají dalších přistání a nově příchozích. A to platí jak pro vylodění autonomním způsobem, tak pro možné nově příchozí loděmi neziskovek, jako v případě “Geo Barents”.

 

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Za pouhých 24 hodin dorazilo na Lampedusu více než 1250 Afričanů (videa)

  1. Je to k naštvání, jak Itálie ohrožuje sebe a země EU, a ještě horší je, že s tím nemůžeme nic dělat, pouze se bránit sami ochranou hranic, pokud to tedy voličům dojde včas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.