Vzteklá muslimka, která vedla loňské nepokoje v Malmö, byla dnes odsouzena (video)

Vzteklá muslimka, která vedla loňské nepokoje v Malmö, byla dnes odsouzena (video)

Připomínám, že vloni došlo v reakci na pálení koránu v Malmö k muslimským nepokojům, jejichž velmi výraznou tváří byla takřka hororová postava, muslimka z titulního obrázku. Video  vzteklé muslimky,  které tehdy oběhlo celý svět, bylo také jedním z důkazů jejího nesporného podílu na nepokojích, při nichž došlo ke značným škodám.

Policii a prokurátorům se pomocí videa z koránských nepokojů v islamizované čtvrti Malmö – Rosengårdu podařilo usvědčit arabsky mluvící ženu, která policii řekla, že jsou psi a podněcovala dav k násilným nepokojům. Žena, která i přesto, že žije ve Švédsku 30 let, potřebovala tlumočníka při výsleších, kde vysvětlila svou nespokojenost s ochranou kritiků islámu ze zákona.

Dánsko-švédský předseda strany Rasmus Paludan měl 28. srpna loňského roku navštívit Malmö spolu se svou protiislámskou stranou Stram Kurs, aby spálil Korán.

Policie se pokusila zakázat demonstraci zákazem vstupu Paludana do Švédska s odvoláním na skutečnost, že mu nemůže zajistit bezpečnost. Navzdory snahám úřadů zastavit akci se však stranickým funkcionářům podařilo splnit Paludanův slib, že spálí Korán v Rosengårdu a hráli takzvaný koránský fotbal ve Stortorgetu v centru Malmö.

Incident vyvolal silné reakce mezi obyvateli Malmö, kteří se shromáždili na místě, kde byl Korán spálen, aby zablokovali provoz na křižovatce Amiralsgatan/Schelegatan na protest proti policii chránící politiky, kteří pálili korán.

Jednou z nejpřesvědčivějších postav na scéně byla 59letá Jamilé Abdul Salam Iskandarová, která zvedla hořící pochodeň a pohrdavě mluvila arabsky o policii, která umožnila protiislámskou demonstraci. Dav zareagoval skandováním „Alláhu akbar“ – pak žena vedla dav směrem k policii.

Muslimka emigrovala do Švédska z Bejrútu v Libanonu a byla registrována v roce 1991. V roce 1996 získala švédské občanství.

Zopakujme si, co tehdy vykřikovala muslimka ve videu výše:

Žena davu:
00:01 Pak hráli fotbal s Koránem!
00:04 Prasata!
00:06 Poté, co hráli s Koránem, je chránili.
00:09 Po spálení Koránu je odvedli. Tihle psi!
00:14 Tito psi! Spikli se s nimi!
00:17 Pokud nechcete islám, proč jste nás sem přivedli, vy psi?

Dav kolem ní:
00:20  Allahu Akbar!
00:21: Alláhu Akbar! Alláhu Akbar! Není boha kromě Alláha

00:52 Mohamed je prorok Boží. Mohamed je prorok Alláhův

Když policie vyslýchala Iskandarovou, potřebovala arabského tlumočníka, přestože je žena ve Švédsku registrována od roku 1991. To je tedy vskutku příkladná integrace, ovšem u muslimek nic neobvyklého. Muslimka věří, že policejní oddělení mělo zastavit vstup všech Dánů do země. Na otázku, proč si myslí, že nespokojenost vyústila v nepokoje, je odpověď jednoduchá – „kopli do Koránu“.

Níže se můžete podívat na policejní video z večera, kdy došlo k nepokojům. Lze předpokládat, že časem budou podobné nepokoje na stále častějším pořádku.

Okresní soud v Malmö ve čtvrtek oznámil, že Iskandarová je odsouzena za podněcování k násilným nepokojům. Ve vysvětlujícím prohlášení soudu je možné si přečíst, že její činy byly rozhodující v tom, jak se vyvíjel průběh událostí, a dále, že vyústily v násilné činy proti policii.

Iskandarová je proto odsouzena k jednomu roku vězení. Podle současné praxe však bude po odpykání dvou třetin trestu propuštěna.

Muž ve věku kolem 20 let, který byl obviněn z podněcování násilných nepokojů, byl zproštěn viny. Další čtyři lidé obvinění z násilných nepokojů byli zproštěni viny a pět lidí bylo odsouzeno k veřejně prospěšným pracím nebo k podmínce.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Vzteklá muslimka, která vedla loňské nepokoje v Malmö, byla dnes odsouzena (video)

  1. Taková poslední křeč, kdy se Švédská vláda snaží zachovat zdání svobody a právního státu, ale zároveň se snaží jak to jde chránit is lam, poněkud schizofrenie politiků a soudů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.