Umělci, akademici a další francouzské osobnosti vyzývají vládu k přijetí džihádistek a jejich dětí z táborů v Sýrii

Umělci, akademici a další francouzské osobnosti vyzývají vládu k přijetí džihádistek a jejich dětí z táborů v Sýrii

Nepřipomíná vám to něco? Nebyla snad i u nás jakási “výzva akademiků”? A co naši angažovaní prorežimní umělci v čele s Klusem, Geislerovou a Mádlem? Všímáte si aktivismu Seznamu či různých Bakalových plátků, vyzývajících k přijímání syrských vousatých sirotků? Předpokládám, že ve všech zemích se najdou podobné kované opory režimu z řad umělců, novinářů a dalších osobností, které jsou často “papežštější než papež”. Nejinak je tomu samozřejmě ve Francii, kde se tyto ikony vládnoucí ideologie rozhodly, že budou apelovat na vládu, aby přijala džihádistky a jejich děti z táborů v Sýrii.

Jde samozřejmě zpravidla o Arabky, které mají francouzské občanství a k ISIS odešly spolu se svým manželem. Mnohé z nich jsou stejně fanatické, ne-li dokonce  fanatičtější, než jejich manželé. Úplně stejným směrem vedou i své děti. Ostatně, o táboře Al Hol, který je považován za nový pramen vzkříšení Islámského státu, jsem zde psala v mnoha článcích. Pokud máte zájem se dozvědět něco víc o tom, koho si angažovaná umělecká i novinářská úderka z Francie žádá, tak informace o táborech i jejich osazenstvu či dětech džihádistů nejdete například zde, zde, zde, zde nebo zde.

Přibližně 110 osobností, umělců, lékařů, akademiků nebo soudců volá na fóru v Le Monde k repatriaci francouzských dětí a jejich matek zadržených v katastrofálních podmínkách. Jaký je jejich apel?

“Více než dva roky je téměř 200 francouzských dětí svévolně zadržováno se svými matkami v táborech Roj a Al-Hol v severovýchodní Sýrii. Životní podmínky v těchto táborech jsou zoufalé a situace se stále zhoršuje. Tyto francouzské děti, z nichž drtivá většina je mladší 6 let, nesou jizvy po svých zraněních a traumatech. Nedostávají žádnou vhodnou péči a nejsou ve škole.

Mnoho pozorovatelů a nevládních organizací již léta informuje o této situaci, kde jsou hluboce porušována lidská práva. Dne 8. února vyzvalo asi dvacet nezávislých odborníků OSN na lidská práva k okamžitému zásahu, aby se předešlo nenapravitelným škodám na zranitelných osobách, které tam byly zadrženy, a poznamenalo, že neznámý počet lidí již zemřel kvůli podmínkám zadržení.

UNICEF, Mezinárodní výbor Červeného kříže, vysoký představitel OSN Panos Moumtzis, komisařka Rady Evropy pro lidská práva Dunja Mijatovicová a vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová vyzvali k repatriaci těchto dětí v jejich nejlepším zájmu. Ve Francii zaujali stejný postoj Národní poradní komise pro lidská práva a Obránce práv, aniž by se výkonná moc rozhodla přehodnotit své kategorické odmítnutí repatriace těchto dětí a jejich matek.

Ty děti jsou nevinné. Nevybraly si cestu do Sýrie nebo narození ve válečné zóně nebo v těchto táborech. Jsou oběťmi, které Francie opouští tím, že je nutí platit za volbu jejich rodičů. Dovolit těmto dětem zahynout v těchto táborech není hodné našeho právního státu a je to v rozporu s našimi mezinárodními závazky. Jejich repatriace bez jejich matek nesplňuje nejlepší zájmy těchto dětí. V každém případě mohou být tyto ženy souzeny pouze ve Francii a musí se zodpovídat za své činy před francouzskými protiteroristickými soudy, které mají jejich případy na starosti (pozn.: známe francouzské soudy, 2 měsíce na psychiatrii fanatické džihádistky napraví…).

Evropský parlament loni v únoru hlasoval pro usnesení vyzývající k repatriaci všech evropských dětí v jejich nejlepším zájmu. Belgie, Finsko a Dánsko zveřejnily své rozhodnutí o repatriaci všech svých státních příslušníků a Německo a Itálie již začaly repatriovat děti a jejich matky. Spojené státy, Rusko, Kosovo, Ukrajina, Bosna, Albánie, Uzbekistán a Kazachstán repatriovaly nebo v současné době repatriují své státní příslušníky.”

Tolik tedy k výzvě, kterou už podepsalo 110 francouzských “osobností”, přejících si dovoz arabských džiháditek a jejich dětí do země…

Francie by samozřejmě nebyla první, kdo o své džihádisty projevil zájem. Ostatně, na jejich přijetí do domovských zemí apelují i organizace, jejichž zadáním je výměna obyvatel Evropy. Nasunout do Evropy další  fanatické džihádisty je tak v jejich výsostném zájmu. A samozřejmě – jako vždy – se odvolávají na lidská práva..

Níže zveřejňuji i seznam těch, kdo přísun dětí i s matkami – džihádistkami požadují. Šílené na tom je, že na seznamu petentů najdete mimo jiné i dva otce obětí džihádistů z Bataclanu nebo novináře, kterého držel v zajetí ISIS:

Ariane Ascaride, herečka; Thierry Baranger, čestný soudce, bývalý předseda soudu pro mladistvé v Paříži a Bobigny; Rachid Benzine, spisovatel, islamolog; Sandrine Bonnaire, herečka; Rony Brauman, bývalý prezident organizace Lékaři bez hranic (MSF) Francie; Jean-Charles Brisard, předseda Centra pro analýzu terorismu; Elie Chouraqui, režisér a producent; Costa-Gavras, ředitel; Boris Cyrulnik, psychiatr; Marie Darrieussecq, spisovatelka; Vincent Dedienne, herec, spisovatel, režisér; Claire Denisová, režisérka; Marie Desplechin, spisovatelka; Anny Duperey, herečka; Nicole Ferroni, herečka, komička, publicistka; Audrey Fleurot, herečka; Michel Forst, zvláštní zpravodaj OSN, generální tajemník Francouzského institutu práv a svobod; Julie Gayet, herečka; Susan Georgeová, politička, francouzsko-americká spisovatelka; Robert Guédiguian, režisér; Mia Hansen-Love, režisérka; Adeline Hazanová, soudkyně, zvláštní poradkyně prezidenta Unicef France; Serge Hefez, psychiatr, psychoanalytik; Nicolas Hénin, novinář, bývalý rukojmí organizace Islámský stát; Camille Laurensová, spisovatelka; Henri Leclerc, čestný právník, čestný prezident Ligue des droits de l’homme; Claude Lelouch, režisér; Corinne Masiero, herečka; Ariane Měchkine, divadelní režisérka; Laure Murat, historik, spisovatel, profesor na Kalifornské univerzitě v Los Angeles; Eric Ouzounian, novinář, spisovatel, otec jedné z obětí útoku na Bataclan; Raphaël Pitti, hlavní chirurg ozbrojených sil; Jean-Michel Ribes, režisér a spisovatel; Jean-Pierre Rosenczveig, čestný soudce, bývalý předseda bobignského soudu pro mladistvé; Malik Salemkour, předseda Ligy pro lidská práva; Georges Salines, bývalý lékař v oblasti veřejného zdraví, člen Francouzské asociace obětí terorismu, otec jedné z obětí útoku v Bataclanu; Bruno Solo, herec; Philippe Torreton, herec; Marc Trévidic, předseda soudu, bývalý protiteroristický soudce; Zahia Ziouani, dirigentka.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4]

One thought on “Umělci, akademici a další francouzské osobnosti vyzývají vládu k přijetí džihádistek a jejich dětí z táborů v Sýrii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.