UEFA rozhodla, že nealkoholická piva už nebudou na tiskovce na stolech, aby neurážela muslimy

UEFA rozhodla, že nealkoholická piva už nebudou na tiskovce na stolech, aby neurážela muslimy

Fotbalový šampionát je mnohem více politika než sport. To je velmi dobře vidět na tom, co probíhá na současném evropském šampionátu. Nejprve došlo k aktivistickému poklekávání některých klubů ve jménu  rasistické organizace BLM, později se snažili Němci přinést na stadion LGBTQI propagandu a nyní předvádí UEFA ukázkový příklad podlézání islámu.

Byl to Paul Pogba, kdo začal spor 16. června. Francouzský záložník dorazil na tiskovou konferenci k Euru 2020 a sundal láhev piva Heineken ze stolu, na kterém byli vystaveni všichni sponzoři soutěže. Gesto napodobuje gesto Cristiana Ronalda, který před několika dny odstranil dvě láhve Coca-Coly a gestem ruky vyjádřil přání dát přednost vodě.

Podle deníku Le Parisien však Heineken zaplatil více než 40 milionů eur za zobrazení svého loga a názvu v celé eurozóně. Není pochyb o tom, že gesto Paula Pogby rozzuřilo firmu Heineken a UEFA a přimělo řídící orgán evropského fotbalu k dohodě. Od čtvrtka 24. června je to nyní oficiální: muslimští hráči mají nyní možnost říct UEFA před tiskovou konferencí, že nechtějí vidět láhev od piva před mikrofonem.

Původně však UEFA nedovolila hráčům zasahovat do sponzorských dohod, které učinila její obchodní divize. V turnaji, který je již nyní silně poznamenán politickými konflikty – BLM, aktivismem LGBT, rusko-ukrajinským napětím a tak dále – se však řídící orgán evropského fotbalu zjevně rozhodl udělat výjimku.

Podle deníku Le Parisien žádá Martin Kallen, ředitel eura, o porozumění, pokud jde o gesto spojené s náboženskou vírou. Tedy muslimové mají i v tomto případě – jako v mnoha jiných – opět extra výsady. A konečně to není jediná kuriozita obklopující tuto opilou debatu. V tomto případě se zdá, že všichni ignorují skutečnost, že pivo Heineken, které je inzerované jako sponzor šampionátu, obsahuje 0% alkoholu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “UEFA rozhodla, že nealkoholická piva už nebudou na tiskovce na stolech, aby neurážela muslimy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout