Švédsko: Arab znásilnil postiženou nezletilou dívku, dostal jen 6 měsíců vězení

Švédsko: Arab znásilnil postiženou nezletilou dívku, dostal jen 6 měsíců vězení

Nejspíš by mne neudivilo ani to, kdyby dostal pachatel tohoto zrůdného činu podmínku. Také v tomto případě – jako v mnoha jiných, jemu podobných – se soud snažil znásilnění velmi zlehčit, což lze opět považovat jen za přiblížení k právu šaría, kde je znásilnění nemuslimky aktem nejen povoleným, ale dokonce doporučovaným.

Okresní soud v Helsingborgu odsoudil 31letého řidiče arabské dopravní služby k velmi krátkému trestu vězení za nedbalé znásilnění 17leté dívky. Státní zástupce požadoval, aby byl muž odsouzen za znásilnění s přitěžujícími obviněními, ale okresní soud se domnívá, že to nebylo prokázáno.

Obviněný Arab  znásilnil 31letou dívku spolu s dalšími dvěma muži, kteří nebyli identifikováni. Stalo se tak v červnu 2020 na osamělé silnici v obci Bjuv.

Podle prokurátora byla sedmnáctiletá postižená dívka v autě hromadně znásilněna, zbita a násilím zadržována. Po bití a znásilnění měla velké bolesti, modřiny na pažích a vnitřně krvácela.

Soud se však nedomnívá, že by 31letý muž měl úmysl dívce fyzicky ublížit. Byl však hrubě nedbalý, přičemž dívka měla jasně omezené příležitosti chránit svou sexuální integritu a vyhnout se znásilnění kvůli své obzvláště zranitelné situaci. Proto byl muž usvědčen ze znásilnění z nedbalosti.

31letý Arab je odsouzen k 10 měsícům vězení. To v praxi znamená něco přes šest měsíců vězení s kontroverzním švédským systémem dvoutřetinového propuštění.

Ženě  také zaplatí odškodné ve výši 85 000 SEK.

Muž tvrdil, že on a 17letá dívka měli pohlavní styk, ale popřel jakékoliv provinění, protože věřil, že se aktu účastnila dobrovolně. Podle okresního soudu není prokázáno tvrzení státního zástupce, že se dívka během událostí neúčastnila dobrovolně nebo nebyla vystavena násilí, jde čistě o její tvrzení.

Muž byl odsouzen především proto, že postižená dívka byla ve zvláště zranitelné situaci, kterou nebylo vhodné zneužít. Podle okresního soudu žena nebyla intelektuálně postižená, ale  měla jiný typ postižení, které ji spolu s ostatními okolnostmi  postavilo do obzvláště zranitelné situace.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Arab znásilnil postiženou nezletilou dívku, dostal jen 6 měsíců vězení

  1. Jak jsem již mnohokrát psal, neomarxisté jsou mistři v překrucování termínů a dějů. Takové „znásilnění z nedbalosti“ je opravdu unikát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout