Starosta italského pohraničního města vyzval k nočním hlídkám, které mají obyvatele chránit před invazí agresivních vetřelců

Starosta italského pohraničního města vyzval k nočním hlídkám, které mají obyvatele chránit před invazí agresivních vetřelců

Od začátku letošního roku probíhá rekordní invaze z Afriky do Itálie. Ovšem drtivá většina příchozích nemá za cílovou zemi Itálii, ale Francii, Německo, Velkou Británii nebo Švédsko. O tom, že jsou vytíženy zejména ostrovy Lampedusa a Sicílie, se všeobecně ví. Nicméně málokdo tuší, že stejně jsou invazí sužována města, která jsou na trase do zemí zaslíbených, zejména pak Ventimiglia, ležící na hranicích z Francií. Právě tudy prochází všichni, kdo míří do Francie nebo Velké Británie.

Ilegálové způsobují v malém italském městě Ventimiglia zmatek, což podle zpráv vede starostu k tomu, aby požádal o “noční hlídky”, které by zmírnily časté násilí.

Hromadění vetřelců mířících do Francie vyvolalo chaos v přímořském městě s přibližně 55 000 obyvateli.

Starosta Ventimiglie Gaetano Scullino požádal provinční orgány, aby nasadily další policisty a zdroje kvůli častým útokům ilegálů na místní obyvatele i na sebe navzájem .

“Věřím, že organizované skupiny, které se skládají z donucovacích orgánů a kulturních mediátorů, budou co nejdříve zavedeny na pěších trasách – především večer a v noci. Tyto hlídky by měly přistěhovalcům vysvětlit jejich nezbytná práva a povinnosti a vysvětlit jim, že buď budou dodržovat pravidla nebo budou riskovat vyhoštění,” napsal starosta Scullino v dopise prefektovi.

Migrant reception camp in Ventimiglia closes - InfoMigrants
to není Afrika, to je sever Itálie

“Starosta reaguje na zákony a své občany, nemůže být omezen v obtížných nebo naléhavých případech, jako je tento. Je mi líto, že musím oznámit, že už nebudu přijímat prohlášení, která problém podceňují, jak tomu bohužel bylo doposud.”

Image
dokonce i v zimě tábořili na hranicích ilegálové z Afriky

Scullinův dopis podepsalo nejméně 16 místních úředníků ze šesti různých stran.

Il Giornale v článku obsahujícím videa ze dvou nedávných bojů mezi Afričany popisuje situaci  ve Ventimiglii, kde ilegálové táboří na veřejných prostranstvích a využívají město jako “toaletu pod širým nebem”.

“Pěstní souboje a urážky. V noci se Ventimiglia mění v bojiště cizinců různých etnických skupin, kteří proti sobě stojí z různých důvodů, ale vždy jsou poháněni alkoholem,” píše Fabrizio Tenerelli.

“Je to jako divoký západ, který se opakuje každý den a  vlakové nádraží a jeho okolí jsou oblíbenou lokalitou těchto potyček.”

Starosta Scullino důrazně odmítl výzvy k otevření dočasného azylového centra ve městě a prohlásil, že cizinci by měli být přesměrováni jinam.

Stranded migrants: France and Italy exchange recriminations - BBC News
invazisté se domáhají cesty dál do Francie
Police Drag Migrants From Italian-French Border | Voice of America - English
italská policie se snaží zabránit vstupu ilegálů do Francie
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Starosta italského pohraničního města vyzval k nočním hlídkám, které mají obyvatele chránit před invazí agresivních vetřelců

  1. Pan starosta obrátil ? To mu to trvalo. Tak cca 20 let jim trvalo. než pochopili o co jde, a asi 20 let jim bude trvat, než s tím něco začnou dělat, jestli vůbec ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.