Šlo v Kanadě skutečně o útok na muslimy nebo jen o nehodu, zneužitou k propagandě?

Šlo v Kanadě skutečně o útok na muslimy nebo jen o nehodu, zneužitou k propagandě?

Jistě jste všichni zaznamenali zprávu o pákistánské rodině, jejíž členové byli usmrceni pod koly auta hrozného islamofoba, který měl auto využít coby zbraň. Jenže nejde opět jen o případ, kdy mají vyšetřovatelé od samého začátku jasno, aniž by se snažili najít jiný důvod a zkusili si prověřit i možnou verzi nehody?

Muž obviněný ze zabití čtyř členů kanadské muslimské rodiny tím, že je srazil ve svém pickupu, se na ně údajně zaměřil při útoku motivovaném „nenávistí“. Lidé blízcí 20letému Nathanielu Veltmanovi jsou však v rozporu s protimuslimským narativem o zločinech z nenávisti, který po celém světě prosazují politici a média.

Jeden z jeho přátel – který je sám ze Středního východu – trvá na tom, že „nikdy neslyšel Veltmana říkat špatné věci o Blízkém východě nebo muslimech“. Kolega dále uvedl, že „Veltman měl problémy s řízením svého nového auta“.

Londonský prezident Yellow Taxi Hassan Savehilaghi však řekl, že svědek a taxikář (který byl příliš traumatizovaný na to, aby promluvil) pozoroval Veltmana jak se směje, když byl zatčen. Svědek také prostřednictvím londýnského prezidenta Yellow Taxi řekl, že Veltman měl na sobě něco, co „vypadalo jako neprůstřelná vesta, helma ve vojenském stylu a oblečení, na kterém možná byly hákové kříže“.

nejnovější foto údajného islamofoba

Veltman se údajně rozzuřil, když spatřil muslimy, což ho přimělo přeskočit obrubník a zabít čtyři členy muslimské rodiny. Pátý člen rodiny, 9letý chlapec, byl zraněn. K útoku došlo na křižovatce v Londonu v Ontariu.

Salman Afzal, 46 let; jeho žena Madiha Afzal, 44 let; jejich dcera Yumna Afzal, 15; a 74letá babička, jejíž jméno nebylo zveřejněno, všichni zahynuli. Fayez, 9 let, je v nemocnici.

Stejně jako u jiných podobných incidentů i zde fakta zabředla do politického kázání o islamofobii. Zatímco média srší nenávistí, aby po hrůzné události odsoudila celou společnost jako „islamofobní“, Veltmanovi přátelé vyprávějí jiný příběh.

Nate není radikální terorista. On takový není. Není to islamofob. „To není ten kluk,“ řekl jeden přítel.

Přítel, který pochází ze Středního východu, řekl, že nikdy neslyšel Veltmana říkat špatnou věc o Středním východě nebo muslimech. „Nate byl velmi blízký přítel a nikdy mi neřekl nic špatného,“ řekl muž.

Další přítel řekl, že Veltman „nikdy neřekl nic nenávistného“ o žádných skupinách lidí.

Je křesťan a má skvělý vztah s Bohem… „Vždycky byl docela mírný k ostatním lidem,“ řekl přítel.

Londýnská policie – Det.-Insp. Paul Waight uvedl během tiskového brífinku tento týden: „Existují důkazy, že se jedná o plánovaný, promyšlený čin a že rodina byla cílem kvůli své muslimské víře.“ Nerozvedl to. Justin Trudeau slíbil, že bude bojovat proti islamofobii.

„Ta vražda nebyla nehoda. Byl to teroristický útok,“ řekl Trudeau v projevu v Dolní sněmovně. Jak bylo uvedeno výše, jeden z Veltmanových kolegů uvedl, že „měl problémy s řízením svého nového auta“.

Minulý čtvrtek – tři dny před smrtelným útokem – měl Veltman problémy s řízením svého nového auta, řekl spolupracovník. „Vlastně jsem s ním jel ve čtvrtek.“

Řekl, že v pátek ho Veltman požádal, aby za něj dokončil práci, protože zemřel člen rodiny, možná jeho babička nebo prababička, řekl muž. „V pátek se zdál být zničený. To bylo naposledy, co jsem ho viděl.“

Další spolupracovník vysvětlil, že Veltman měl směnu od 16:00 do půlnoci. Byl popisován jako jemný introvert. Veltmanovi spolupracovníci byli šokováni, když se dočetli, co se stalo. „Nebyl to fanatický křesťan. Nikdy nevypadal, že by nenáviděl lidi, nikdy neřekl nic nenávistného. Zdá se, že je to úplně mimo jeho charakter.“

Další spolupracovníci byli v pondělí šokováni, když se dozvěděli o zatčení. „Není to násilník. Někdy je trochu napjatý, ale jinak je to dobrý chlap. Vychází se všemi v práci,“ řekl další muž.

Veltman údajně neměl žádnou přítomnost na sociálních sítích nebo spíše – jeho sociální média byla vymazána. Policie tvrdí, že existují důkazy o protimuslimské zaujatosti, ale nejsou konkrétní. Když mají důkazy, proč nemůžou říct, co to je?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

One thought on “Šlo v Kanadě skutečně o útok na muslimy nebo jen o nehodu, zneužitou k propagandě?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.