Německo: Afghánec zavraždil manželku před očima dětí, protože se nevhodně oblékala

Německo: Afghánec zavraždil manželku před očima dětí, protože se nevhodně oblékala

Vražda ze cti se poslední dobou stala v Německu docela běžným folklorem. Tento v Afghánistánu, Pákistánu, Íránu či Somálsku zcela běžný trest podle práva šaría tak nyní přestává být něčím nezvyklým i v multikulturně obohacovaných zemích Evropy.

Burhan Z. byl odsouzen v procesu za násilnou smrt 28leté ženy v Chotěbuzi ke 13 letům vězení za zabití. V odůvodnění rozsudku soudce mimo jiné uvedl, že děti páru musely být svědky trestného činu, jak v pondělí oznámila mluvčí krajského soudu.

Soud tak rozhodl proti požadavku státního zástupce, který žádal 14 let za zabití. Žalobce požadoval pro 32letého muže doživotní vězení za vraždu. Obhajoba se domáhala pěti let vězení za zabití, protože obviněný byl k páchání trestného činu vyprovokován závažnou urážkou. Mezitím obhajoba podala odvolání, jak v pondělí oznámil okresní soud.

Na začátku procesu loni v listopadu 32letý Afghánec v prohlášení přečteném jeho obhájcem přiznal, že po květnové hádce několikrát bodl svou ženu Nahid Z. nožem. Jeho žena ho urazila, uvádí se v prohlášení.

Podle obžaloby byl muž rozzlobený kvůli odloučení, které žena chtěla, a z nesouhlasu s jejím stylem oblékání.

Podle obžaloby vážně zraněná žena vyskočila z okna společného bytu v prvním patře a skočila na markýzu pod balkonem. 32letý muž ji tam sledoval a podle obžaloby pokračoval v bodání své manželky.

Poté hodil 28letou ženu na přední schody u domu a několikrát ji udeřil hlavou o schody.

Žena zemřela na místě činu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Afghánec zavraždil manželku před očima dětí, protože se nevhodně oblékala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.