Případ útočníka z Vídně ukazuje, jak perfektně koordinovaná je islámská teroristická síť v Evropě

Případ útočníka z Vídně ukazuje, jak perfektně koordinovaná je islámská teroristická síť v Evropě

Jistě se i v tomto případě neukázalo zdaleka kompletní propojení, přičemž podobně spolupracujících džihádistických buněk musí být po celé Evropě tisíce a desítky (ne-li stovky) dalších každý měsíc vznikají. Tyto základny pro budoucí džihád mají tedy perfektní přístup nejen ke zbraním, ale také k falešným dokladům.

V síti najdete teroristy z různých zemí, mnozí se již v Evropě narodili, někteří sem přivandrovali v posledních několika letech. Nyní na náš kontinent nerušeně proudí další džihádisté, kteří jen doplní řady těch stávajících.

Aby mohli být v Evropě i ti nejhorší hrdlořezové z ISIS či Al Kajdy, je třeba jim zařídit “patřičné” doklady. Mnozí – především ti mladší 30let – přijedou bez dokladů a vydávají se za nezletilce, přičemž identitu si vymyslí.

Mnoha džihádistům se však falešné doklady hodí, kdo na ně má dostatek prostředků, může si nechat vyrobit takové doklady, jaké jsou pro danou zemi nejlepší (někde nedeportují Syřany, případně je možné si nechat vyrobit doklady nezletilce). Teroristům, včetně útočníka z Vídně, vyráběl falešné doklady v Itálii gang vedený Čečencem.

Italská policie v pátek oznámila, že zatkla gang, který dodával falešné dokumenty islámským teroristům a zahraničním bojovníkům a zatkla sedm lidí v Miláně a dalších městech v Lombardii.
Skupina údajně poskytla falešné dokumenty asi 15 teroristům a prodala je mnoha dalším. V jeho čele stál 35letý Čečenec Turko Arsimekov, který byl loni zatčen ve Varese a je spojen s Kujtimi Fejzulaiem, střelcem, který vloni 2. listopadu ve Vídni zabil čtyři lidi.

Bild

S útočníkem z Vídně je ovšem spojena i další síť teroristů (viz obrázek výše).

Dne 2. listopadu 2020 řádil 20letý Kujtim F. ve městě Vídeň, přičemž zastřelil čtyři lidi a 23 zranil, než ho policie srazila k zemi. Od té doby již bylo obviněno celkem 34 lidí, deset z nich je ve vazbě.

Vhled do islamistické sítě je nyní znázorněn výše uvedeným diagramem, který SIGS, švýcarská bezpečnostní a zpravodajská společnost, sdílela na Twitteru. Ukazuje, jak koordinovaně postupovali džihádisté z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Klíčovou postavou byl podle zprávy Ahmad Abdulaziz Abdullah Abdullah – zkráceně Abú Walaa – z Iráku, který je salafistickým kazatelem působícím v Německu a je považován za nejvyššího představitele teroristické organizace Islámský stát (IS) v Německu. Říká se, že pro IS naverboval nespočet mladých muslimů. V roce 2017 proti němu bylo zahájeno trestní řízení. Začátkem letošního roku, 24. února 2021, byl shledán vinným z podpory teroristické organizace a byl odsouzen na deset a půl roku.

Klíčovou roli hrají také winterthurští muslimové ze Švýcarska, kteří jsou nyní bedlivě sledováni policií, zejména navrátilci ze Sýrie jako Vedad L. V roce 2015 bojoval v řadách ISIS a po návratu byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Vedadova pověst navrátilce mu pomohla naverbovat další vojáky pro IS. Takže jak vidíte, dokonce i Švýcarsko dává džihádistům směšné tresty. Za řezání hlav v Sýrii v řadách ISIS je podmínka…

Vnitrostátní orgány od počátku zapojily do svých šetření služby zahraničních partnerů. Jsou přitom především v kontaktu s Úřadem pro ochranu ústavy a donucovacími orgány v Německu a Švýcarsku, zejména proto, že v polovině července 2020 se ve Vídni konaly několikadenní setkání čtyř známých radikálních džihádistů z těchto zemí, včetně Kutima F. a jeho doprovodu. Už tehdy se plánoval útok ve Vídni. A to zcela nerušeně…

Ale síť sahá ještě dál, tedy do Itálie, kde se vydávaly falešné doklady, jak je uvedeno už výše.

Otázka ovšem je, kolik dalších podobných džihádistických sítí je po celé Evropě? Kolik jich zatím zůstalo neodhaleno? Předpokládám, že jich je mnohem víc, než těch odhalených. Ty jsou zřejmě jen špičkou ledovce, přičemž tito teroristé by zřejmě nikdy nebyli dopadeni, kdyby jeden z nich vloni v listopadu neútočil ve Vídni.

Nebýt útoku, tak by se o tuto rozsáhlou džihádistickou síť nikdo nezajímal. Proti muslimům se totiž – dokud něco neprovedou –  jen tak nejde, to by byla islamofobie…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Případ útočníka z Vídně ukazuje, jak perfektně koordinovaná je islámská teroristická síť v Evropě

  1. Právě, pokrytectví vládnoucích politiků je tak silné, že nechají klidně Evropu obsadit is lamskou armádou, včetně staveb jejich kasáren a dawou (jejich propaganda), politikou a obsazením úřadů. Podobně, jak probíhal hluboký pochod institucemi neomarxisty, podobně postupují mlslimové a obsazují i klíčová místa na úřadech, i v silových složkách, firmách, a v celé společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.