Britští žáci znesvětili Korán, škola je vyhodila, žádá přísný trest a omlouvá se muslimům

Britští žáci znesvětili Korán, škola je vyhodila, žádá přísný trest a omlouvá se muslimům

Právo šaría v praxi? Zdá se, že ano. Ono třeba v Pákistánu, Afghánistánu, Somálsku, Íránu nebo Iráku by to nebylo nic podivného. Jenže zde hovoříme o Velké Británii, kde byla (a dodnes je) dlouholetá snaha o utajení činnosti muslimských znásilňovacích gangů, přičemž mnozí násilníci nebyli potrestáni vůbec nebo jen velmi mírně. Otřesné případy, k nimž dlouhé roky docházelo (a stále dochází), nestály žádným oficiálním místům ani za zmínku. Ale zkuste si dovolit poničit veřejně Korán! Pak budete stíháni za rouhání přesně podle práva šaría, nedbaje, že jste nezletilí…

Fulwood academy říká, že Korán byl znesvěcen dvakrát při samostatných incidentech ve škole ve čtvrtek (10. června), kdy dva žáci z různých tříd znesvětili Korán před ostatními dětmi.

Fulwood academy tvrdí, že oba žáci byli poté vyloučeni a odporné činy byly nahlášeny policii a Preventu (součást vládního protiteroristického programu). Lancashireská policie navštívila školu v pátek ráno a dva studenti byli v sobotu ráno převezeni na prestonskou policejní stanici, kde byli vyslýcháni policisty.

Policie potvrdila, že provokativní činy vyšetřuje jako možné zločiny z nenávisti a záležitost je považována za “kritický incident”. Škola ani policie neřekly, jak byl náboženský text “znesvěcen”, ale tyto činy byly popsány jako “odporné” a “otřesné”.

Policejní mluvčí řekl:

“Jsme si vědomi dvou incidentů, ke kterým došlo počátkem tohoto týdne, a úzce spolupracujeme se školou na řešení těchto záležitostí. Naše šetření probíhají a úzce spolupracujeme se školou na řešení těchto záležitostí. Každému v našem kraji by mělo být umožněno žít svůj život bez obtěžování a strachu ze zločinů z nenávisti. Zločiny z nenávisti způsobují jejich obětem velké potíže a my jsme odhodláni vyšetřovat všechny zločiny a incidenty motivované nenávistí, podporovat oběti a dostat pachatele před soud.”

V dopise rodičům v neděli večer (13. června) škola uvedla, že jednala rychle při identifikaci zúčastněných a záležitost je nyní v rukou policie. Ředitel Dave Lancaster řekl, že škola má v úmyslu “vyléčit bolest”, která byla způsobena, a řekl, že oslovuje místní imámy o jejich podporu.

Škola uvedla, že se také snaží pochopit, co vedlo k těmto odporným činům, které údajně v jejich škole ještě neviděli. “Na konci minulého týdne se však ve škole objevily dva samostatné incidenty, které jsou hluboce v rozporu se vším, za čím si stojíme. Z důvodů, které ještě plně nechápeme, se zdá, že dva studenti z různých tříd přinesli do školy kopie Koránu a znesvětili svatou knihu před řadou dalších studentů.

“Takové akce jsou odporné a nemají místo v žádné komunitě. Okamžitě jsme to oznámili policii a Preventu a v posledních dnech jsme s nimi úzce spolupracovali. Zahájili své vlastní procesy prověřování těchto otřesných incidentů. I když nevíme, jaký bude výsledek tohoto procesu, jak ho chápeme, rozhodnutí o těchto otázkách leží spíše na Státním zastupitelství než na policii. To znamená, že uzavření případu bude pravděpodobně trvat déle.

Ihned po činech jsme navíc hovořili se studenty, kteří byli svědky těchto činů, a také s jejich rodinami, abychom vysvětlili, co se stalo, a nabídli jim naši podporu. I když je zřejmé, že to má důsledky pro zúčastněné, je také důležité, abychom pochopili, co způsobilo, že tyto činy, které jsme v naší škole nikdy předtím neviděli, se odehrály tak, jak se odehrály. Jsme si hluboce vědomi toho, že musíme vyléčit bolest, která byla nepochybně způsobena, a podívat se, co můžeme udělat pro podporu všech členů komunity Fulwood Academy.

Nemáme v úmyslu tyto činy skrývat nebo před těmito činy zavírat oči a můžeme všechny ujistit, že budeme spolupracovat na dalším posílení našeho společenství a na základě našeho hlubokého závazku k začlenění, rozmanitosti a rovnosti.”

Myslíte, že by si škola takto sypala popel na hlavu, vylučovala žáky a volala by policii, kdyby tam došlo třeba k útoku na nemuslimské studenty?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Britští žáci znesvětili Korán, škola je vyhodila, žádá přísný trest a omlouvá se muslimům

  1. Keby sa nejaký Pakistanec v “anglickej” škole napríklad vymočil na Bibliu, myslíte si,že by ho potrestali a škola by sa ospravedlnila kresťanom v príslušnej obci či meste?

  2. Pakliže je pro UK policii znesvěcení krnánu odporný hrůzný čin, a naopak znásilňování školaček “jen” taková “drobná” lapálie, pak je již zcela jasné, že se Britové podvolili Al ahovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.