Po deseti dnech marného hledání se nakonec podařilo Lékařům bez hranic vylovit 144 Afričanů (videa)

Po deseti dnech marného hledání se nakonec podařilo Lékařům bez hranic vylovit 144 Afričanů (videa)

Před pár dny jste si zde mohli přečíst o tom, jak loď Geo Barents, která je vlastnictvím Lékařů bez hranic, už více než týden marně brázdí vody kolem Libye, aby našla Afričany, které by bylo možné převézt do Itálie. Vždy jí klienty vyfoukla libyjská pobřežní stráž, která je vrátila zpět do Afriky. Nyní se vysoce zisková neziskovka konečně dočkala prvních “trosečníků”…

 

Úlevy po dlouhé době čekání (10 dní) na klienty se dočkala posádka lodi “Geo Barents” v minulých dnech, nakonec měli štěstí a to hned několikrát. Ve čtvrtek večer (video výše) byla nalezena první dřevěná loď s 26 lidmi, včetně údajně 15 nezletilých bez doprovodu, v pátek objevili další dřevěnou loď s 97 lidmi a sklolaminátovou loď s 21 lidmi. Na palubě je nyní celkem 144 cestujících, včetně údajně 25 nezletilých osob bez doprovodu, všichni samozřejmě chtějí být odvezeni do Evropy. Plavba se však pravděpodobně poněkud zpozdí, protože kapacita pro přepravu cestujících na lodi ještě není plně využita.

 

Až do první úspěšné “námořní záchrany” trajektu  “Geo Barents” zadržela libyjská pobřežní stráž celkem dalších 439 Afričanů v pěti různých operacích a přivezla je zpět do Libye. Přestože povětrnostní podmínky byly příznivé, takže libyjští pašeráci mohli poslat svůj cenný náklad vstříc pašeráckým neziskovkám, libyjská pobřežní stráž byla rychlejší a jednoduše odřízla Afričany mířící do Evropy od lodi Lékařů bez hranic.

Druhé video výše ukazuje příjezd 151 ze 439 pobřežní stráží vylovených “trosečníků” na námořní základnu v Tripolisu. Všichni byli zadrženi a prakticky o chlup unikli pašerácké lodi “Geo Barents”, na jejíž palubu původně směřovali.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

One thought on “Po deseti dnech marného hledání se nakonec podařilo Lékařům bez hranic vylovit 144 Afričanů (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.