Německý ministr vnitra stále tvrdí, že skutečnou obětí je džihádista z Würzburgu

Německý ministr vnitra stále tvrdí, že skutečnou obětí je džihádista z Würzburgu

Je až neuvěřitelné, jak daleko dokáže zajít nejen německá politická reprezentace. Ve snaze obhájit svoji vítačskou politiku se často snižují k prohlášením, která jsou za hranou vší slušnosti. Oběti zpravidla zcela opomíjí a buď se k útoku svých chráněnců vůbec nevyjadřují (jako např. Merkelová) nebo se snaží vrahy obhájit. Jde přece o psychicky nemocné chudáky, o něž se společnost nepostarala dost dobře!!

V případě tohoto džihádisty pak nebere Seehofer v úvahu ani fakt, že útočník se sám přiznal, že má na rukou krev spousty lidí z doby, kdy vraždil v řadách Al Šabábu v Somálsku. A v Německu se začal hlásit k ISIS.

V posledních dnech politika a média uplatňují dvojí metr nebo mlčí o islámských teroristických útocích. V případě Horsta Seehofera však nyní musíme říci: Kdyby raději mlčel! Deník „Augsburger Allgemeine“ zveřejnil rozhovor s ministrem vnitra na různá témata od ochrany klimatu přes roušky až po extremismus v Německu.

K obětem samozřejmě nic neřekl, protože Söder se tímto tématem již jménem všech Bavorů zabýval společně se starostou Würzburgu. Seehofer se proto zabýval zřejmě pro něj mnohem důležitějším tématem, než jsou tři mrtvé podřadné ženy. „Kdo nese odpovědnost za vraždy džihádisty?“

„Samotná silná policie nestačí,“ prohlásil Seehofer poté, co svědomitě zdůraznil, že federální vláda si nemá co vyčítat, protože v posledních letech policie vždy podnikala masivní kroky proti radikálním muslimům. „V každém případě je pravicový extremismus od covidu mnohem větším nebezpečím, než radikální muslimové,“ prohlásil Seehofer. A dále: „Musíme také usilovat o integraci a prevenci. Demokracie je obhajitelná pouze tehdy, pokud s tím obyvatelstvo pomůže.“.

Seehofer neupřesnil, co myslel obyvatelstvem. Pravděpodobně zapojení občanské společnosti (tj. levicově zelených neziskovek) do boje proti islamofobii a vytváření takzvaných bezpečných přístavů. Krátce poté ministr vnitra prohlásil: „Pokud mladý muž žije šest let v útulku pro bezdomovce, aniž by si ho někdo všímal a staral se o něj, pak nemohu být spokojen s naší politikou. Je tam nedostatek povědomí.“

Image
matka chránila dceru svým tělem, žena byla ubodána, její dcera lehce zraněna

Seehofer má pravdu, že? Nejpozději po roce pobytu v dobře udržovaném azylovém centru s halal jídlem a rychlou Wi-Fi měl dostat pěkný dvoupokojový byt v dobré rezidenční čtvrti a stabilní práci (nejlépe na imigračním úřadě). A křesťanské kongregace v jeho sousedství měly hned od začátku zorganizovat návštěvní a zábavní službu, aby se fanoušek ISIS nenudil. Tímto způsobem by se v průběhu posledních šesti let jistě setkal s deseti nebo dvanácti ochotnými mladými ženami a nevyvinul by si nenávist k ženám – nemuslimkám.

„Nejhorší by bylo, kdybychom relativizovali jeden vývoj za druhým. Musíme brát všechno stejně vážně.“ Co si mohl Seehofer myslet, když v rozhovoru řekl tuto větu? Pravděpodobně: Probuzení hlupáci si nevšimnou, že neustále relativizujeme, pokud jde o naše přátele, vyznavače náboženství míru, kteří jsou součástí Německa!

Ministr vnitra, který je částečně zodpovědný za otevření hranic, skutečně nemůže v této situaci dělat nic lepšího, než řvát o nedostatečném integračním úsilí státu a občanů. A na ostatní tak svalit svoji vlastní vinu. Byl to totiž on, kdo s Merkelovou džihádisty do Německa pozval.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Německý ministr vnitra stále tvrdí, že skutečnou obětí je džihádista z Würzburgu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout