Německo odmítá deportovat syrské islámské radikály i těžké zločince

Německo odmítá deportovat syrské islámské radikály i těžké zločince

Kterápak země stojí o to, mít na své půdě stovky, ne-li tisíce zločinců, včetně teroristů, vrahů  a těžkých násilníků? Zdá se, že Německo při budování chalífátu myslí i na to, aby bylo v zemi dostatek násilných džihádistů na doby, kdy bude zapotřebí džihád mečem. Je pak skutečně “potěšitelné” vědět, že sousední země si přivandrovalé zločince, které Němci vítali se slavobránou, tak šlechtí. Přitom právě Syřané jsou nejčastějšími pachateli násilných trestných činů v Německu. A co víc, ti, kteří jsou v zemi již od roku 2015, dostávají letos i občanství…

Přestože německá liberální vláda na začátku letošního roku zrušila zákaz deportací, dosud odmítala repatriovat islámské extremisty a závažné zločince ze Sýrie zpět do jejich vlasti.

Zákaz deportací Syřanů, který poprvé vstoupil v platnost v roce 2012, byl oficiálně ukončen 1. ledna 2021 poté, co se federální a státní ministři vnitra v Německu nedohodli na podmínkách, za nichž by byl zákaz prodloužen. Navzdory zrušení zákazu však federální vláda počátkem měsíce oznámila, že nebyl repatriován jediný radikální muslim ani závažný zločinec ze Sýrie.

Vládní zpráva přichází poté, co se člen Spolkového sněmu Stephan Bradner zeptal spolkové vlády, kolik zločinců, potenciálních islámských teroristů se syrským občanstvím, bylo od ledna do května deportováno z Německa do Sýrie.

V reakci na Bradnerovo vyšetřování státní tajemník ministerstva vnitra Stephan Mayer (CSU) řekl: “Pokud je spolkové vládě jasné, v tomto období se do Syrské arabské republiky žádné deportace neprováděly.”

Podle žádosti, kterou Bradner podal federální vládě loni v říjnu, je bezpochyby mnoho kandidátů, kteří jsou způsobilí k deportaci. Přibližně v době Bradnerova vyšetřování bylo odhaleno, že cizinci, kteří v Německu provedli násilné činy, byli s největší pravděpodobností ze Sýrie.

V roce 2019 bylo zjištěno, že přibližně 37,5 procenta všech podezřelých násilných zločinců jsou cizinci. Přestože jsou Syřané v této skupině zastoupeni nejvíce, s 12,2 procenty, vypršení zákazu deportací loni v prosinci pro ně nemělo žádné důsledky.

Mnozí z nejnásilnějších Syřanů stojí německé daňové poplatníky každý rok miliony a zatěžují bezpečnostní služby. Jedním z příkladů je případ syrského islámského radikála, který je německými úřady považován za tak nebezpečného, že vyžaduje 24hodinové sledování a policejní tým, aby ho doprovodil všude, kam jde. Toto nepřetržité sledování stojí německé daňové poplatníky 5 milionů eur ročně, a to je jen jeden podezřelý z terorismu.

Severní soused Německa, Dánsko, začalo s deportacemi všech Syřanů už v březnu a žádní další si nesmí ani zažádat o azyl. Ve stejném měsíci dánská středolevá vláda oznámila, že chronicky nezaměstnaným žadatelům o azyl, kteří jsou závislí na státních sociálních dávkách pro své přežití, bude nabídnuto 30 000 eur na dobrovolné repatriace.

“Musíme být upřímnější a přímější,” řekl dánský ministr pro přistěhovalectví. “Někteří přistěhovalci jsou na peněžitých dávkách již dlouhou dobu. Nikdy se jim nepodařilo stát se součástí společnosti. Možná by bylo pro všechny lepší, kdyby se vrátili domů do své země.”

V květnu švédský tisk informoval, že migrační agentura země dospěla ke stejnému závěru jako Dánská imigrační služba, pokud jde o bezpečnostní situaci v Sýrii, a v důsledku toho již nebude automaticky udělovat azyl jednotlivcům, kteří pocházejí z jedné ze sedmi provincií, kde bylo pozorováno zlepšení. Na rozdíl od svého skandinávského souseda však švédská vláda nedeportuje Syřany, kterým už byla udělena povolení k pobytu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Německo odmítá deportovat syrské islámské radikály i těžké zločince

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.