Ve švédském Malmö funguje paralelní soudní systém s tichým přihlížením úřadů

Ve švédském Malmö funguje paralelní soudní systém s tichým přihlížením úřadů

Možná vás hned napadlo, že jde o šaría soudy. Ty samozřejmě fungují ve všech islamizovaných městech, ovšem většinou v mešitách či modlitebnách. Tento paralelní soudní systém ovšem funguje přímo v budově, která patří městu, ovšem nejde o šaría soud, ale o cikánské soudy, které fungují v rámci vysoce ziskových cikánských neziskovek.

Nyní se ukázalo, že město Malmö pronajímá své prostory paralelnímu soudnictví. Je to tzv. romská krize, neboli romské procesy. Tyto žaloby také ukazují, že dva městští pracovníci v oblasti inkluze pracují jako soudci, aby urovnali soudní spory, aniž by jim to úřady oficiálně schválily. Muži odmítají slovo „soudce“ a místo toho si říkají „mírotvorci“.

Kvällsposten publikoval řadu článků o paralelním právním systému v Malmö. Romská krize se zabývá zločiny a konflikty mezi Romy a je již dlouho součástí romské kultury ve švédsku. Soud nefunguje podle žádného zákona, ale spoléhá se na starší muže. Ženy se nikdy nesmí účastnit soudního procesu.

V jednom případě byl údajně souzen romský muž pro podezření ze znásilnění své 13leté nevlastní dcery a byl zproštěn viny u romského soudu. Když se policie později dozvěděla o podezřelém zločinu, byl muž zatčen a později odsouzen za znásilnění dítěte s přitěžujícími obviněními. Jedním ze soudců, kteří se zúčastnili romského procesu týkajícího se znásilnění, je Stefan Wydow.

cikánský „soudce“ Stefan Wydow

Stefan je zaměstnán městem Malmö a je prvním místopředsedou městské rady pro Romy v Malmö, který úzce spolupracuje s městskou radou. Znepokojuje ho, že ho média nazývají soudcem, když se místo toho považuje za „usmiřovatele“ nebo „mírotvorce“.

„Romové museli tento model vytvořit, protože po tolik let jsme byli vyděděnci společností a úřadů. Museli jsme najít vlastní systém pro to, co je správné a co špatné a co můžete a nemůžete dělat,“ řekl Stefan.

Stefanův bratr Marian je také zaměstnán ve městě Malmö. Marian je tajemníkem Romského informačního a vzdělávacího centra (RIKC), kde pracuje jako koordinátor pro zvýšení účasti Romů ve švédské společnosti.

Pracoval také jménem vlády na vytvoření bílé knihy o zneužívání Romů ve Švédsku. Je také členem referenční skupiny pro začleňování Romů, která má zajistit účast a vliv Romů ve Švédsku. Marian se také nechce nazývat soudcem s odkazem na skutečnost, že neexistuje romská právnická kniha.

„Já to nenazývám trest, vždy najdete různá řešení v podobě nějakého usmíření,“ vysvětluje Marian pro Evening Post.

Jak vidíte, tak nejen u nás, ale i ve Švédsku mají spoustu cikánských „začleňovacích“ zřejmě vysoce ziskových neziskovek. Další zajímavostí je, že se toto etnikum většinou usazuje v těchto zemích v muslimských ghettech, v podobné symbióze s Araby a černochy si takto žijí třeba i v Itálii či Německu. Ovšem pobírat dotace na neziskovku, která zároveň funguje jako cikánský soud, tak to snad ani u nás nemáme. I když, kdo ví….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Ve švédském Malmö funguje paralelní soudní systém s tichým přihlížením úřadů

  1. Aby nějaká civilizace přežila, musí mít svého hodnoty, morálku a zákony, před nimiž si budou všichni rovni. Míchání civilizací vždy působí chaos, anarchii, rozklad, i zánik. Pak území skomírá, či jej obsadí civilizace jež zvítězila právě s hodně pevnými pravidly (např. stádoví Germáni, is lam, aj.).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout