Na Finy zapůsobil odstrašující příklad Švédska, velmi rychle rostou preference strany, která je zásadně proti EU a islamizaci

Pomůže na počet obyvatel poměrně malému Finsku, když si za dva roky ve volbách zvolí stranu, která má v programu jak odchod z EU a odchod od eura k národní měně, tak omezení islámu i zákaz jakékoli migrace z mimoevropských zemí? Současná feministická vláda dělá co může, aby se země Švédsku na cestě k chalífátu vyrovnala, takže bude co napravovat. Komunální volby, které proběhly o víkendu, však ukazují, že Finové si situaci uvědomují a moc dobře ví, že jen radikální kroky mohou směřování ke švédskému osudu odvrátit.

V neděli 13. června se Finsko vydalo k urnám, což byl velký úspěch pro nacionalistické Pravé Finy. Celkový výsledek strany v obcích země byl 14,5 procenta, což je nárůst o 5,6 procentního bodu a 581 nových křesel od posledních komunálních voleb v roce 2017.

Před místními volbami byl jedním z velkých rysů fenomenální úspěch Pravých Finů, pokud jde o veřejné mínění. Nacionalistická a k imigraci i EU kritická strana měla problémy, a když se v dubnu 2017 konaly předchozí komunální volby, byla strana v krizi. Nakonec stačilo vyměnit vedení a strana doslova vystřelila v preferencích, což se projevilo u komunálních voleb. Předsedou strany byl zvolen Jussi Halla-aho ze silně nacionalistického křídla strany.

„Nyní vidíme, že Strana středu v mnoha obcích slábne, zatímco Praví Finové rostou,“ říká politik z Pravých Finů Olli Kotro. “ Očekávám, že učiníme velký pokrok. V parlamentních volbách za dva roky se můžeme stát největší stranou v zemi,“ říká předseda strany Jussi Halla-aho. Dnes se ve veřejném mínění strana pohybuje kolem 20 procent a v některých oblastech je již největší stranou v zemi.

Silné komunální volby by byly signálem síly před parlamentními volbami, říká Kotro, zejména s ohledem na skutečnost, že strana byla v komunálních volbách historicky vždy slabší ve srovnání s celostátní úrovní. Očekávají, že v příštích parlamentních volbách v roce 2023 dosáhnou až 25 procent, a stanou se tak zdaleka největší stranou v zemi.

„Na venkově tradičně dominuje Strana středu a Praví Finové nemají významnou regionální organizaci se zaměstnanými zaměstnanci a volebními pracovníky. Nyní vidíme, že Strana středu v mnoha obcích slábne, zatímco Praví Finové rostou.“

Finsko často poukazuje na sousední Švédsko jako na příklad hrůzy. Jussi Halla-aho nedávno varoval, že země bude mít nakonec stejný problém jako Švédsko. „Jsme tam, kde bylo Švédsko před 15 lety, a skončíme ve stejné situaci jako oni, protože se nechceme poučit,“ napsal Halla-aho na Facebooku.

Ve  volební místnosti v centru Helsinek mnoho voličů vyjádřilo znepokojení nad vývojem ve Švédsku. „Měli nejlepší zemi na světě. Teď se podívejte, jak to tam vypadá. Je to nepředstavitelné. Naše sousední země, ke které jsme vždy vzhlíželi, je na cestě stát se muslimským chalífátem,“ řekl jeden z voličů.

Olli Kotro se také zmínil o Švédsku: „Švédsko se často používá jako příklad, když diskutujeme o přistěhovalectví. Chyby, kterých se Švédsko dopustilo, jasně ukazují, že pokud nezměníme přistěhovaleckou politiku ve Finsku, budeme mít také nepokoje a hořící předměstí – což je něco, čeho jsme dnes ušetřeni. Finsko často následuje švédskou cestu a obávám se, že totéž děláme, pokud jde o imigraci, i když pomalejším tempem.“

Dodal: „Ve Švédsku je mnoho dobrých věcí, například měna – nejsou v eurozóně jako Finsko – což je příklad, který bychom měli následovat.“

Přestože je strana nejsilnější mimo velká města, Jussi Halla-aho, šéf strany, kandiduje na starostu v Helsinkách, kde má strana poměrně slabou podporu.

Praví Finové, jak se očekávalo, prezentovali imigraci jako hlavní problém voleb, ale hlavní město je baštou eurofilů a multikulturalistů. Přesto Jussi Halla-aho získal podle předběžného volebního výsledku více preferenčních hlasů, než kdokoli jiný v Helsinkách.

Budou mít Finové jako první v EU skutečně euroskeptickou vládu, která je odvede od eura a vyvede z EU? Nebo je předběhne Francie s volbou Marine le Pen?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Na Finy zapůsobil odstrašující příklad Švédska, velmi rychle rostou preference strany, která je zásadně proti EU a islamizaci

  1. Že Fínsko sa naozaj rúti do záhuby /ale na rozdiel od Švédska sa ešte môže zachrániť/, o tom svedčí multikultúrny káder „reprezentácie“ na majstrovstvách Európy. Nechýba v ňom Slovák, černoch /smutne známy násilník Kamara/,ani moslimovia…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout