„Multikulturní války gangů jsou stále horší,“ říká pařížský policista

„Multikulturní války gangů jsou stále horší,“ říká pařížský policista

Nejen občané Paříže, ale i zbytku Francie či jiných zemí jako Švédska, Německa nebo Belgie jsou mnohdy v pozici pomalu vařené žáby nevědomky směřováni přes stále větší konflikty muslimských gangů do postupně vznikající občanské války.  Není divu, že jsou to ve Francii právě policisté, kdo nejlépe ví, co se s jejich zemí děje. Stačí málo  a stále násilnější války gangů časem přerostou v občanské války, které postupně zachvátí všechny islamizované země. A to jistě tuší i policisté, kteří vyzývali vládu, aby v této věci konala, včetně policisty, který popisuje, co se v hlavním francouzském městě děje.

Muž z jednoho z pařížských gangů policistům řekl, že použil své auto jako zbraň během pouliční bitvy na severním předměstí Paříže a narazil do vozidla z konkurenční skupiny.

„Zničil jsem ho,“ řekl muž. „Určitě je v nemocnici. Má řeznou ránu na lebce, má také řeznou ránu na ústech.“

Pro zkušeného policejního majora, který se chtěl vypořádat s následky další krvavé rvačky, byla tentokrát tím, co mu otevřelo oči, pouhá brutalita, jasný záměr na obou stranách vážně zranit a možná trvale zmrzačit soupeře.

Na národní úrovni se taková situace promítá do polarizované a zpolitizované debaty o násilí před francouzskými prezidentskými volbami, které proběhnou v příštím roce a místními volbami, které se budou konat tento měsíc.

Násilná rivalita je již dlouho součástí policejních akcí v chátrajících výškových budovách drsných čtvrtí pařížského regionu, kde jsou nerovnosti a těžkosti častější než dobrá pracovní místa a příležitosti. Ale policie říká, že boj o území nebyl vždy tak divoký, jako nyní, kdy je stále divočejší.

„Je to čím dál násilnější,“ řekl policejní major, když pracoval na rekonstrukci řetězce událostí z tohoto týdne, od střetu v šíšabaru až po plnohodnotnou rvačku mezi opozičními skupinami z pákistánské a severoafrické komunity.

„V boji, který by asi před 20 lety vyřešily pěsti nebo kopy, nyní vidíme, jak se lidi přejíždějí auty,“ řekl. „Obyvatelstvo je stále násilnější. Už to není jen boj. Musí rozhodně vyhrát, i když to znamená nechat někoho v agónii na zemi.“

Z policejního hlediska byly poslední roky obtížné. Stejně jako ostatní západní státy zažila Francie velké  protesty BLM a nařčení policie z rasismu.

Policie je také stále více terčem násilí. Nejnovější vraždy dvou policejních úředníků v dubnu a květnu – jednoho při pobodání, druhého při střelbě během drogového zátahu – posílily obavy policistů, že prosazování zákona ve Francii je stále nebezpečnější profesí.

Jedním z měřítek jejich úzkosti je, že policisté jako major Nicolas, 46letý muž, který volal na pařížské předměstí Villiers-le-Bel kvůli pouliční rvačce, odmítají být identifikováni celými jmény.

Strážníci říkají, že se bojí, že zločinci vystopují, kde bydlí. Mají rozkaz převléknout se do civilního oblečení, až skončí směna, aby se vyhnuli tomu, že budou snadno identifikovatelní jako policisté. Nicolas říkal, že si také pozorně hlídá zpětná zrcátka na cestě domů, jestli ho někdo nesleduje.

Útoky na policejní stanice v pařížském regionu s hlučným ohňostrojem, kameny a dalšími zbraněmi zvýšily napětí. Stanice v Sarcelles, pařížském předměstí, kde je Nicolas přidělen k vedení nočních hlídek, byla cílem útoku v únoru.

Ale na hlídce s policisty je také zřejmé, že jejich přítomnost je oceňována nebo, pokud se to nedaří, alespoň tolerována mnoha obyvateli. Rodina v sousedním Villiers-le-Bel, která po rvačce zavolala o pomoc, byla zjevně vděčná, že se strážníci a záchranáři přiřítili s blikajícími světly, aby pomohli zraněným příbuzným.

Jeden muž, který byl v boji zřejmě těžce zbit, sténal, když ho záchranáři zvedli na nosítka. Major Nicolas rychle zjistil, že dalšího zraněného člena rodiny srazilo auto. Při výslechu svědků začal major a jeho kolegové společně zjišťovat, jak konflikt přerostl.

„Volali jim jejich bratranci a říkali: ‚Pojďte rychle, dostali jsme se do problémů.‘ Všichni tam spěchali bojovat,“ řekl major. Na základě zkušeností také očekává, že nepřátelství tím pravděpodobně neskončí a že se zřejmě chystá další bitva….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “„Multikulturní války gangů jsou stále horší,“ říká pařížský policista

  1. Teď policisté poznávají, kdo je jejich nepřítel a kde je hrozba, nejsou to „xenofobové“ jak jim tvrdí politici, i u nás (Al Hamajda), ale invazní armáda kriminálníků a is lamu. Panu policejnímu majorovi asi již dochází, že je to špatně, a že bude hůř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout