Mohamed z Maroka nedostal ve Švédsku azyl, na protest spálil Korán (video)

Mohamed z Maroka nedostal ve Švédsku azyl, na protest spálil Korán (video)

Takíja nebo skutečná konverze? V rámci přetvářky coby součásti džihádu je možné třeba pít alkohol nebo jíst vepřové či dokonce nosit křížek a předstírat konverzi ke křesťanství. To vše je povoleno v rámci přetvářky pro ty muslimy, kteří žijí na dobývaném území. Vše uvedené se také uplatňuje, například libyjský džihádista, který vloni ubodal tři homosexuály v britském Readingu, předtím v rámci takíji předstíral, že se zajímá o konverzi ke křesťanství a navštěvoval katolický kostel.

Ovšem pálení koránu je už zcela jiný „level“. To, podobně jako například zesměšňování Mohameda, už snad takíja ani nepovoluje. Je tedy otázkou, zda se Mohamed skutečně rozhodl odejít od islámu nebo jde o dokonalou přetvářku. Nebo prostě jen ví, že poslat někoho, kdo zapálil korán, do muslimské země je rozsudek smrti. A spoléhá se na to, že s tím bude kalkulovat i švédský migrační úřad…

Maročanovi byla ve Švédsku zamítnuta žádost o azyl. Nyní zveřejnil video, na kterém na protest pálí Korán.

Mohamed Amara přišel do Švédska před dvěma lety z Maroka na turistické vízum a požádal o azyl s odůvodněním, že byl ve své domovské zemi pronásledován kvůli svým náboženským pochybnostem.

Migrační agentura však jeho žádost o azyl zamítla. Proti rozhodnutí se odvolal, ale migrační soud rozhodl stejně.

„Soudní dvůr považuje za rozumné požadovat, aby se Mohamed Amara vrátil do Maroka. Chová se nenápadně a je zdrženlivý svou kritikou islámu a monarchie, aby zabránil podněcování kroků proti němu jednotlivci a úřady,“ napsal soud ve svém rozsudku z listopadu 2019.

Mohamed Amara však zůstává ve Švédsku a nadále se domnívá, že má v zemi nárok na azyl. Minulý týden nahrál na YouTube video, ve kterém pálí Korán na grilu.

Na případ nyní upozorňuje Thord Eriksson, spisovatel a novinář na volné noze.

Podle Erikssona odvolací soud pro migraci v předchozím precedentním rozsudku rozhodl, že není možné přinutit skutečně přesvědčenou osobu, aby se skrývala, měnila své názory nebo se distancovala od svého pohledu na život“

Thord Eriksson píše, že Mohamed Amara musel mít smůlu, že narazil na zeď proti azylové byrokracii. „Je jedině správné, že jeho klipy na YouTube narušují švédský obraz obránce lidských práv,“ píše Eriksson.

Na diskusním fóru Flashback se však zdá, že uživatelé nesouhlasí. „Ne, ať jde pryč,“ píše jeden uživatel o Mohamedovi a je podporován mnoha dalšími. Několik dalších uvažuje nad tím, že se možná přetvařuje, jiní kvitují jeho odvahu.

Každopádně je otázka, zda ještě jde o takíju nebo ne….

Na video Mohameda, jak pálí Korán, se můžete podívat níže. Video je v AJ. Upozorňuji, že youtube běžně pálení koránu netoleruje, může se tedy stát, že bude video brzy smazáno…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Mohamed z Maroka nedostal ve Švédsku azyl, na protest spálil Korán (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout