Maďarská protiteroristická jednotka zatkla sympatizanta IS, který plánoval teroristické útoky na území Maďarska

Maďarská protiteroristická jednotka zatkla sympatizanta IS, který plánoval teroristické útoky na území Maďarska

Tento případ opět poukazuje na to, že nebezpečný není v prvé řadě muslim, ale islám sám o sobě. Tak, jako může rodilý muslim, kterému tato nenávistná ideologie neimponuje, v nemuslimském světě zatím bez problémů od islámu zběhnout, najde se naopak spousta nemuslimů, které islám zaujme natolik, že konvertují. A zdaleka nejde jen o ženy – nemuslimky, které se provdají za muslima. Takový muž, který má vysoce dominantní či až sadistické sklony, může k islámu inklinovat. Třeba jen proto, že ho přitahuje násilí, kterým se často tak rádi prezentují třeba džihádisté z Islámského státu.

Představitelé maďarské protiteroristické jednotky TEK zatkli mladého maďarského muslima, který údajně plánoval teroristické útoky v Maďarsku, jak potvrdil ve středu na tiskové konferenci šéf TEK János Hajdu.

Podle Hajdua se 21letý podezřelý připravoval na útoky, jako je exploze bomb na masových akcích nebo vjíždění do davu. TEK zahájila vyšetřování diskusí na internetových platformách napojených na teroristickou organizaci Islámský stát, kde lidé šířící džihádistickou propagandu chatovali o přípravách teroristických útoků.

Během jednání podezřelý souhlasil s přípravou trubkových bomb pro použití na masových akcích v Maďarsku a vyjádřil přání spáchat útoky autem. Mladý muž již nakoupil materiál pro výrobu bomb. Hajdu řekl, že podezřelý byl normální, průměrný vysokoškolský student z Budapešti, který konvertoval k islámu. Hajdu v odpovědi na otázku řekl, že nemůže říci, zda má podezřelý komplice.

Na videu níže (pouze v maďarštině) můžete vidět zatčení islámského fanatika:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Maďarská protiteroristická jednotka zatkla sympatizanta IS, který plánoval teroristické útoky na území Maďarska

  1. Už viackrát som písal,že Orbán nie je a nikdy nebol islamofób a kamaráti sa s Erdoganom aj ropnými šejkami. Navyše podobne ako Morawiecki a Salvini podporuje legálnu migráciu /súhlasím s názorom,že nelegálna zanikla už pred mnohými rokmi, najneskôr v čase Arabskej jari/ a dennodenne dováža z celého sveta nových a nových voličov jeho fašistického Fideszu. Aj z arabského sveta a Afriky.

  2. Je to tak, is lam přitahuje psychopaty s inklinací k násilí. U nás byl podobný případ, kdy mladík konvertoval a chtěj se účastnit bojů za isis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.