Merkelová dosud nijak nereagovala na útok ve Würzburgu

Merkelová dosud nijak nereagovala na útok ve Würzburgu

Asi nikdo soudný nepochybuje, že právě Merkelová je jedním z hlavních viníků útoku, k němuž došlo v pátek ve Würzburgu. Útočník totiž přišel do Německa v roce 2015 právě na základě její pozvánky a onoho známého: „Wir schaffen das“.  Tedy podle mého názoru byl on, podobně jako tisíce dalších, vyslán svojí organizací Al Šabáb, v jejíchž řadách působil. V Evropě se  pak přidal k sympatizantům ISIS.

Je běžné, že se premiéři zemí, v nichž dojde k podobnému útoku, k události nejpozději druhý den jakkoli vyjádří. V dnešní době třeba jen na sociálních sítích. Ovšem tento útok provedený hostem Merkelové zůstal z její strany bez jakékoli odezvy.

Jibril A. krátce po svém zatčení oznámil, že šlo o „jeho džihád“, tj. jeho osobní příspěvek ke „svaté válce“ proti nevěřícím. Naděje některých politických a mediálních aktérů, že by zločin mohl být oficiálně uveden jako běsnění šílence, však byla pod tíhou těchto skutečností rozdrcena.

Kancléřka Angela Merkelová reagovala na strašlivé krveprolití ve Würzburgu mlčením: žádná návštěva na místě, žádné vyjádření soucitu se ženami, které se staly obětí vraha, žádný soucit a dokonce ani pokrytecká ukázka podpory. Její odmítnutí převzít zodpovědnost bylo ostudné a nehodné hlavy vlády.

Předseda parlamentní skupiny AfD v německém Spolkovém sněmu Alexander Gauland reagoval na smrtelný útok nožem odmítnutým žadatelem o azyl takto:

„Po hrozném útoku nožem ve Würzburgu, který otřásl všemi, nestačí truchlit nad oběťmi a pak se vrátit k podnikání. Musíme jmenovat ty, kteří jsou za tento akt politicky odpovědní, a konečně vyvodit závěry. Aby bylo jasno: tito tři lidé by stále mohli žít bez nezodpovědné politiky otevřených hranic Merkelové. Protože pachatel přišel do Německa ze Somálska v roce 2015, v roce, kdy byla hranice otevřena.

A i poté politika selhala: rodiny by nemusely truchlit, kdyby muž, jehož žádost o azyl byla zamítnuta, byl ihned poté deportován. Tato skutečnost je obzvláště znepokojivá vzhledem k neustále klesajícímu počtu deportací. Kolik potenciálních vrahů je stále v naší zemi, i když už dávno měli být deportováni?

Po tomto krvavém činu nesmí odpovědní politici ve federálních a státních vládách uklidňovat občany s obecnými frázemi. Musí konečně převzít odpovědnost za svou politiku otevřených hranic a nesmí znovu bagatelizovat to, co se stalo ve Würzburgu tím, že o tom hovoří jako o individuálním případu.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Merkelová dosud nijak nereagovala na útok ve Würzburgu

  1. Zachytil som správu, že Sassoli /áno, ten eurofašistický fanatik, oproti ktorému bol aj Goering neškodný amatér/ rokoval s kamarátom pápežom o „pomoci“ tzv. utečencom.

  2. Cynismus Merkelové je všeobecně znám, ta na své miláčky jež mají zpacifikovat zlé Němce nedá sáhnout, „vedlejší ztráty“ jsou jí šumafuk, a ona se nevzdá. Poslanec AfD má pravdu, a pokud ji pochopí a přijmou voliči ve velkém, pak by mělo Německou jakousi naději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout