Švédsko: Somálec pobodal na ulici muže jen proto, že mu nedal cigaretu

Švédsko: Somálec pobodal na ulici muže jen proto, že mu nedal cigaretu

A máme ze další příklad multikulturního obohacení, kterého by nám rádi dosyta dopřáli sluníčkáři. Nikoho už snad ani neudiví, že dějištěm je jako v mnoha jiných případech i tentokrát Švédsko, zřejmě již nejvíce obohacovaná země v Evropě.

Somálec, který chtěl cigaretu, o ni požádal muže v Norrtljebo. Když muž řekl, že mu cigaretu nedá, protože to byla jeho poslední, Somálec požadoval tu, kterou kouřil. Muž ho ovšem ignoroval a šel pryč, což Somálec nechtěl akceptovat a zareagoval tím, že oběť několikrát bodl, včetně bodnutí do zad. Muže musel vrtulník transportovat do nemocnice. Okresní soud však nyní Somálce zprostil viny z pokusu o vraždu s tím, že neexistují žádné důkazy o tom, že by měl v úmyslu oběť zabít a čin kvalifikoval jen jako ublížení na zdraví.

22letý Somálec Hanad se v době činu pohyboval po okolí s gangem 7-8 dalších lidí. Po pobodání došlo k výtržnostem na autobusovém nádraží, kde musela zasahovat ochranka. Když na místo dorazila policejní hlídka, aby Hanada zatkla, ten policii nenávistně nadával. Policistka říká, že ji Hanad nazval „zasraným poldou“, „policejní kurvou“ a chtěl na ni plivnout.

22letý muž, identifikovaný jako Hanad Jama Abdirisak, emigroval do Švédska v roce 2009 ze somálského hlavního města Mogadiša a od té doby žije v Hallstaviku. Švédské občanství mu bylo uděleno v roce 2015.

Od doby, co Hanad emigroval do Švédska, se mu podařilo skončit s 15 záznamy v trestním rejstříku. Patří mezi ně loupeže, trestné činy podle zákona o nožích, zneužití dokladu, krádeže v obchodě a několik drogových deliktů.

Nedávno, na konci března, byl Hanad obviněn z nového zločinu – praní špinavých peněz.  Hanad je po celou dobu pobytu ve Švédsku nezaměstnaný a požívá dávek sociálního zabezpečení.

Okresní soud v Norrtlje 30. prosince oznámil, že zvolňuje trestní charakteristiku Hanadova činu a že bude odsouzen za těžké ublížení na zdraví a nikoli za pokus o vraždu. Není pochyb o tom, že se Hanad pokusil oběť připravit o život tím, že ji bodl. Byl také usvědčen z krádeže a drogového deliktu.

Soud se domnívá, že tříletý trest odnětí svobody je za tyto trestné činy dostatečným trestem. Podle současné praxe si Hanad musí odsedět pouze dvě třetiny trestu, za dva roky tak bude tento somálský recidivista opět na svobodě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Somálec pobodal na ulici muže jen proto, že mu nedal cigaretu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout