Německo: Afghánec se pokusil strčit 12letou dívku pod vlak

Německo: Afghánec se pokusil strčit 12letou dívku pod vlak

„Zabíjejte je všude, kde je potkáte. Najděte si jakýkoli možný způsob, jako zbraň použijte cokoli“, tak nějak zní výzva, kterou v poslední době vydal jak Islámský stát, tak Al Kajda. Mají tím samozřejmě na mysli bezvěrce, na něž mají džihádisté útočit ve všech islamizovaných zemích, ať v Evropě nebo Americe. Spousta zdánlivě nesouvisejících jen stěží postřehnutelných útoků na různých místech světa tak vytváří zdání, že se nic neděje. Přitom podobných „nepovedených“ útoků jsou denně možná desítky, o většině se zřejmě ani nedozvíme. Mnohdy se útok nepovede, proto ani není nijak medializován…

Na 30letého Afghánce byl ve Schwerinu vydán zatykač za pokus o zabití. Muž, který nemá pevnou adresu, údajně v pátek odpoledne napadl na nádraží Schwerin-Mitte 12letou dívku, jak informovalo státní zastupitelství. Je podezřelý, že dítě násilím přetáhl přes bezpečnostní čáru na nástupišti, když kolem nádraží projížděl nákladní vlak. 12letá dívka a další dívka dokázaly útoku zabránit a osvobodit se s lehkými zraněními. O pozadí incidentu zatím není nic víc známo.

Případ se samozřejmě podobně, jako jiné ze stejného ranku příliš nerozmazává, takže detailnější informace nejsou k dispozici. Afghánec byl dopaden, nicméně podle zkušeností s obdobnými případy zřejmě ani nebude adekvátně potrestán. Skončí i tento útočník v kolonce „psychicky nemocný“?

K výše uvedenému případu přidávám ještě jeden z ranku „nepovedený“. Došlo k němu v USA na Floridě, kde 15. května útočil muslim na benzince. Policisté zatkli muže obviněného ze střelby na auta na čerpací stanici Wawa.

Ahmad Džihád Bojeh

Úřad šerifa okresu Osceola zatkl muže, který byl podle zástupců zachycen na videu, jak střílí na auta na rušném parkovišti čerpací stanice Wawa. Ahmad Džihád Bojeh, 24 let, byl zatčen za pokus o vraždu prvního stupně.

„Podezřelý byl zachycen na videu, jak střílí na náhodnou oběť na parkovišti,“ uvedli policisté.

Dva nepovedené útoky brzy po sobě, na jiných kontinentech. Mohl být jejich motiv totožný??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.2]

One thought on “Německo: Afghánec se pokusil strčit 12letou dívku pod vlak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout