Poslední rok nezvykle vzkvétá pašeráctví, v Rakousku zachytili stovky převaděčů, stoupají i počty žadatelů o azyl

Poslední rok nezvykle vzkvétá pašeráctví, v Rakousku zachytili stovky převaděčů, stoupají i počty žadatelů o azyl

Ostatně, pokud sledujete zprávy i na mainstreamu, nemohli jste si nepovšimnout, že i u nás je pašeráctví na vzestupu. Zejména se nyní ujalo pašování “falešných sirotků”, což jsou ty údajné afghánské dětičky, které pašovali někteří na Slovensku zachycení čeští pašeráci ze slovenského dětského domova pravděpodobně do Německa. Ovšem nejde samozřejmě o žádné děti, jak se uvádí na mainstreamu, jedná se o Afghánce, kteří do Evropy dorazili bez dokladů a tvrdí, že je jim něco mezi 14-17 lety, ve skutečnosti je jim často i 2x tolik, tedy kolem třicítky. To už ovšem jen málokdo prověřuje, neboť to už by byl rasismus, xenofobie a islamofobie. Nedávno jsem jeden z těchto případů komentovala v tomto článku.

Ovšem rekordy v záchytu pašeráků nyní zaznamenává zejména Rakousko, které se ovšem může “chlubit” i značně zvýšenými počty žadatelů a azyl. Zájem o azyl v Rakousku je docela očekávaný. Země už je poměrně značně islamizována, došla již na svých 10% muslimů v populaci, což samozřejmě značí nezvratnou islamizaci. Ta se vyznačuje i mnoha muslimskými ghetty, obzvlášť pak Vídeň už na mnoha místech připomíná spíš Turecko.  Muslimové tak v této zemi lépe zapadnou, zázemí zde nemají o nic horší než v Německu. A s proklamovaným “bojem proti politickému islámu” to také není – podobně jako ve Francii – moc žhavé, vždyť nedávno už byla dokonce znovu otevřena i mešita, v níž se radikalizoval útočník, který vraždil vloni na podzim v ulicích Vídně.

373 převaděčů v Rakousku. Od začátku roku 2020 do února 2021 bylo v Rakousku registrováno celkem 19 534 ilegálů – z toho 1 716 v Horních Rakousích. V Rakousku bylo v tomto období zadrženo 6 234 lidí, z toho 696 v Horních Rakousích. Zatímco rakouští podnikatelé jsou v existenciální krizi, obchod v pašeráckém sektoru vzkvétá během covidu o to více. FPÖ proto kritizuje tyrkysově-zelenou azylovou politiku.

Ministerstvo vnitra odpovědělo na parlamentní otázku FPÖ na téma nelegální migrace a pašování v Rakousku. V odpovědi je pozoruhodný vysoký počet 373 pašeráků, kteří byli za uvedené období zachyceni v Rakousku. Čtyřicet devět z nich jen v Horním Rakousku. Podle zprávy krajského policejního ředitelství OÖ jich bylo 51, i když rozdíl je pravděpodobně způsoben opravou číselných údajů. Pouze v Burgenlandu zatkli dalších 125 lidí. Chvála za úspěchy úřadů i kritika azylového kurzu spolkové vlády přichází od předsedy klubu FPÖ-OÖ Herwiga Mahra.

Mahr v komentáři k velké části hornorakouské policie  zdůraznil: “Počet chycených pašeráků lidí je pozoruhodný. V popředí stojí hornorakouská cizinecká policie. Pouze v Burgenlandu bylo chyceno více převaděčů,” ale také poukázal na stále velmi vysoký počet pašeráků lidí a řekl, že “hodnocení rizik a přínosů se těmto zločincům zjevně stále vyplácí. To se musí změnit.”

Podle Mahra musí být přijata ” veškerá opatření, aby se zabránilo nelegálnímu pašování “, a proto vyzývá k tvrdšímu přístupu soudnictví a k více zdrojům pro výkonnou moc. Motivací ilegálů, aby přišli do Rakouska, je především velmi snadný přístup k sociálním dávkám a tvrdí, že atraktivita Rakouska pro ilegály by se tímto způsobem měla snížit. Mahr kritizuje laxní přístup tyrkysově-zelené vlády k azylu a považuje restriktivnější přístup k této otázce za důležitý pro dosažení  jasného signálního efektu pro okolní svět. Poté, co během účasti vlády FPÖ ve federální vládě počet žadatelů o azyl výrazně klesl, v současné době počty žadatelů o azyl výrazně stoupají.

Odkaz: Výroční zpráva hornorakouské státní policie 2020

K výše uvedenému jen dodávám, že předpokládám, že obdobná situace bude i u nás, kde můžeme zaznamenávat stále častější náhodné záchyty ilegálů, kteří naši zemi využívají zatím jen coby tranzit do Německa. Nicméně je třeba si uvědomit, že jednou se i to Německo nebo Rakousko přeplní. A kam pak jejich “obohacení” přeteče??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Poslední rok nezvykle vzkvétá pašeráctví, v Rakousku zachytili stovky převaděčů, stoupají i počty žadatelů o azyl

  1. Aj keby sa Kurza podarilo po najnovšom škandále zvrhnúť, na neomarxistickej politike “rakúskych” strán /čiže ignorovaní islamizácie a ďalších moslimských a mimovládkových zločinov, ako aj oddanosti EÚ a pod./ sa nič nezmení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.