Slovenská policie dopadla českou pašeračku, která převážela údajné afghánské nezletilce

Možná jste i vy narazili na článek, kde se uvádí, že na Slovensku byla přistižena česká pašeračka, která převážela afghánské nezletilce nelegálně přes hranice. S pravděpodobností, hraničící s jistotou, s nimi mířila do Německa, případně je měla předat někomu dalšímu, kdo by je do Německa odvezl.

„Obviněná občanka České republiky převzala před centrem pro děti a rodiny v Medzilaborcích tři nezletilé osoby bez potřebných cestovních dokladů s cílem odvézt je do Prahy,“ uvedla slovenská policie.

Tři údajně nezletilí Afghánci patřili s velkou pravděpodobností k těm, kteří přijíždí do Evropy bez dokladů, přičemž v případě, že jsou kontrolováni, začnou tvrdit, že jsou nezletilí. Je až neuvěřitelné, jak se většina evropských zemí ani v nejmenším nesnaží dokázat, že se nejedná o nezletilce, ale zpravidla jde o dávno dospělé chlapy.

Naivně jsem předpokládala, že tento fakt chápe i většina lidí, udivilo mne však, že si skutečně (až na výjimky) většina diskutujících u článku k tomuto tématu myslela, že se jedná o tři děti, které se někde na cestě z Afghánistánu do Evropy ztratily svým rodičům. Přitom zcela zřejmě nebyly těmto Talibáncům provedeny kostní testy, případně ani vyšetření zubů, což jsou dvě celkem spolehlivé cesty, jak dokázat že jde o nezletilce. Na druhou stranu je ubytování takovýchto údajně nezletilých džihádistů velmi štědře dotováno z EU, takže kdo by se namáhal, pohádky Talibánců ověřit, že?

Pašeračka džihádistů byla zatčena, což je samozřejmě v naprostém pořádku. Nicméně co pašeráci, kteří tahají do Evropy džihádisty ve velkém a ještě jsou nejen štědře dotováni jejich národními státy, ale také z EU či dokonce od místních nelegálních pašeráků? Jaký je rozdíl mezi Češkou, kterou chytili na Slovensku a pracovníky většinou německých pašeráckých neziskovek, které jsou schopny v plné sezoně dopravit na území EU za týden tisíce džihádistů, za celou sezonu až statisíce?  Patrné jsou zde jen dva rozdíly: česká pašeračka si za pašování vydělá znatelně méně a samozřejmě zvládne také propašovat nesrovnatelně méně džihádistů, než neziskovky.

Tím se samozřejmě zmíněné pašeračky nijak nezastávám, naopak, za podporu džihádu si zaslouží co nejvyšší trest. Nicméně, úplně stejně by mělo být naloženo také s těmi, kdo jsou na samém začátku této cesty džihádistů z Asie či Afriky do Evropy. Nakonec, v čem se asi liší tato pašeračka od Šojdrové, která měla za cíl přivést 50 džihádistů či dokonce od Pirátů, kteří nejsou žádní troškaři, takže jich chtěli do naší země dopravit vloni v létě rovnou 500?

Je-li tedy odchycena pašeračka džihádistů při pašování tří Talibánců, maskovaných za nezletilce, mela by být po právu uvězněna. Adekvátní tresty by však měly přijít především pro organizátory celé invaze, pro ty, kdo ji řídí. Jenže to by museli zavřít nejen pašeráky z neziskovek, ale celé vedení EU.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Slovenská policie dopadla českou pašeračku, která převážela údajné afghánské nezletilce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout