Do Ceuty údajně vstoupilo od pondělí asi 9 tisíc ilegálů (videa)

Do Ceuty údajně vstoupilo od pondělí asi 9 tisíc ilegálů (videa)

Ještě včera brzy ráno bylo číslo na 3 tisících, postupně rostlo na 6,  a nyní se zatím zastavilo na 9 tisících, což je údaj od španělské policie. Prakticky se ukázalo, že v případě, že se ze strany Maroka hranice nehlídají, dojde během 24 hodin k invazi, jakou tyto lokality zažijí běžně za celý rok. Nakonec se zdá, že šlo ze strany Maroka skutečně jen o způsob, jak získat peníze d Španělska, případně EU. 30 milionů eur pak přimělo marockou stranu, aby konečně začala hlídat hranice i ze strany Maroka.

Nakonec to byli také maročtí občané, koho Španělsko vrátilo obratem zpět, nicméně zbytek – zpravidla občané zemí subsaharské Afriky – zůstává v Ceutě a je pravděpodobné, že stejně, jako v případě ilegálů z Kanárských ostrovů je španělská vláda dopraví na evropskou pevninu.

Pro lepší pochopení níže uvádím mapku, z níž je patrná vzdálenost Ceuty od evropského kontinentu a dále umístění hraničního plotu a vlnolamu mezi Marokem a Ceutou:

Španělsko poslalo zpět do Maroka asi 4000 z 8000 ilegálů, kteří v pondělí vstoupili do španělské Ceuty, řekl v úterý (18. května) španělský ministr vnitra Fernando Grande-Marlaska. Místo navštívil premiér Pedro Sanchez a slíbil, že „obnoví pořádek“.

Španělská ministryně zahraničí Arancha Gonzalez Layaová v úterý oznámila, že si předvolala marockého velvyslance ve Španělsku, aby vyjádřila nespokojenost španělských úřadů. Diplomat byl poté odvolán ke konzultaci v Maroku, uvedlo ministerstvo zahraničí v Rabatu.

Ministr vnitra Fernando Grande-Marlaska uvedl, že do Španělska vstoupilo asi 6 000 ilegálů, zatímco policejní odbory toto číslo nakonec zvýšily na 9 000.

Španělský premiér, který přijel do Ceuty, nebyl místním španělským obyvatelstvem přivítán zrovna s nadšením, neboť právě on patří k hlavním viníkům nezvládnuté invaze:

Ceuta včera:

K čemu ploty???

Invazi zastavila až armáda:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Do Ceuty údajně vstoupilo od pondělí asi 9 tisíc ilegálů (videa)

  1. Když se chce, tak to jde, když se nechce, tak to nejde, a Španělský premiér nechce bránit svou zem, ale vrátit ji o stovky let zpět, kdy bylo Španělsko ovládané Maury.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout