Pašerácké neziskovky získaly od nelegálních pašeráckých mafií asi 100 milionů dolarů

Pašerácké neziskovky získaly od nelegálních pašeráckých mafií asi 100 milionů dolarů

Věřil snad kdy někdo, že zaměstnanci či majitelé vysoce ziskových neziskovek, které brázdí vody Středozemního moře, aby pomáhaly „obohacovat“ Evropu, dělají vše jen za peníze od dobrovolníků či z dotací EU či jejich domovských zemí? Pak vězte, že to je jen menší část jejich výdělku. Možná by se dalo říct, že vzhledem k tomu zbytku velmi zanedbatelná. Ostatně, už před časem jsem zde psala o šéfovi jedné z těchto neziskovek, který si žije jako dolarový multimilionář.

Nedělám si rozhodně žádné iluze ani o dalších zaměstnancích těchto neziskovek, jejich motivem jistě není nějaký bezbřehý altruismus. Podle všeho jsou totiž výdělky těchto pašeráků skutečně pohádkové a to nejen díky slušným dotacím z jejich zemí, tučnému příspěvku od církví, Sorosových neziskovek nebo EU. Slušným sponzorem legálních pašeráků jsou i ilegální pašerácké mafie, s nimiž neziskovky dlouhodobě spolupracují.

Studie dvou sicilských ekonomů odhaluje, kolik získaly neziskovky od mafiánských organizací, které řídí obchodování s nelegálními přistěhovalci.

Existují dva možné odhady. Podle prvního z nich invazní tok vytváří pro zločince určitou částku zisku, kterou lze každoročně odhadnout na 91,4 milionu dolarů; podle jiného odhadu, založeného na jiném pozorování dostupných údajů, dosahují zisky 109,3 milionu dolarů ročně.

A existuje třetí odhad, který se týká vlivu na obrat zločineckých organizací, které jsou zahrnuty v SAR (zkratka pro pátrání a záchranu, v níž jsou zahrnuty záchranné operace, prováděné pašeráckými neziskovkami): „Celkově můžeme říci – uvádí se ve výzkumu – že podle SARu zůstal v kapsách zločinců díky nárůstu odchodů, vyšší zisk o 100 milionů dolarů ročně.“

Proto přítomnost nechvalně známých neziskovek, které tvrdí, že jsou humanitární, nutí mafie obchodníků s lidmi vybírat od svých klientů více než sto milionů eur.

Je jisté, že celý skandál kolem neziskovek, spolupracujících s pašeráky, bude zameten pod koberec. Potrestáno bude jen několik vedoucích činovníků těchto podvratných organizací, ale pojede se hezky dál, jen s novou posádkou lodí, Kalergiho plán musí být bezezbytku splněn…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Pašerácké neziskovky získaly od nelegálních pašeráckých mafií asi 100 milionů dolarů

  1. Ano, je zcela zřejmé, že vlády Itálie, Španělska, Německa a dalších zemí, včetně EU podporují i řídí kriminální činnost, jež nazývají humanitární a tak oblbují voliče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout